Poważny wypadek na S17 w kierunku Warszawy. Cztery osoby ranne, droga zablokowana.
RYKI – Na drodze ekspresowej S17 w powiecie ryckim doszło dziś do groźnego zdarzenia drogowego. W wyniku zderzenia busa osobowego z samochodem ciężarowym cztery osoby zostały ranne i przewiezione do szpitala. Trasa w kierunku Warszawy jest całkowicie zablokowana, a policja wyznaczyła objazdy.
Do wypadku doszło na pasie ruchu w kierunku Warszawy, na odcinku pomiędzy Miejscem Obsługi Podróżnych (MOP) Sarny a węzłem Ryki Południe.
Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący busem osobowym z nieustalonych na tę chwilę przyczyn najechał na tył poruszającego się w tym samym kierunku samochodu ciężarowego z naczepą. Siła uderzenia była znaczna.
Na miejscu natychmiast rozpoczęła się akcja ratunkowa z udziałem Zespołów Ratownictwa Medycznego, straży pożarnej oraz policji. Cztery osoby podróżujące busem odniosły obrażenia i zostały przetransportowane do szpitali.
Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności dochodzeniowo-śledcze, mające na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności i przyczyn wypadku. Zabezpieczono ślady oraz przesłuchiwani są świadkowie.
Utrudnienia w ruchu
W związku z wypadkiem i prowadzonymi działaniami służb, jezdnia w kierunku Warszawy jest całkowicie nieprzejezdna. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.
Policja zorganizowała objazdy:
Pojazdy jadące w stronę stolicy na węźle Skrudki są kierowane na drogę wojewódzką nr 839 (dawna droga krajowa nr 17).
Powrót na trasę S17 jest możliwy na węźle Ryki Południe.
Funkcjonariusze apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do poleceń policjantów kierujących ruchem oraz, w miarę możliwości, o wybór alternatywnych tras.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze