W ramach zadania powstanie 8 km dróg
Blisko 11 milionów złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozwoli na zakończenie realizowanej etapami przebudowy drogi powiatowej Nr 1438 L – ul. Słowackiego w Rykach oraz kompleksową przebudowę drogi powiatowej Nr 1440L – ul. Jagiellońskiej i Staromiejskiej w Dęblinie.

W ramach zadania zostanie przebudowane ponad 8 km dróg, zostaną wykonane chodniki, zaś Ryki i Dęblin połączone będą na całym odcinku ścieżką rowerową. Przekazanie wykonawcy terenu budowy nastąpi jeszcze w maju. Całkowite zakończenie prac przewiduje się w 2023 roku.

Inwestycja, oprócz środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, zostanie dofinansowana środkami Miasta Dęblin oraz Gminy Ryki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Pan Starosta ku złości malkontentów działa i to efektywnie .brawo !
Może przytoczysz te działania bo ja ich nie widzę
porobił sobie do leopoldowa drogi ze wszystkich stron a reszta to ch.j
I po co te bzdury piszesz? Człowiek się stara, myśli jak można pozyskać pieniądze na inwestycje, na rozwój powiatu...a taka melepeta pisze cały czas złośliwości. Chcesz się zamienić?....ciekawe co ty byś zrobił pełniąc tak odpowiedzialne stanowisko.
Nigdy nie będzie takiej osoby która w tak krótkim okresie wszystkich zadowoli. Nie jestem zwolennikiem PiS, ale muszę przyznać, że to co się dzieje teraz trzeba ocenić pozytywnie.
Zawsze znajdą się kołki co będą narzekać ale sami to potrafią tylko marudzić. Smutne życie maluczkich ludzikow
Dlatego ci z całego serca współczuję.
Gdyby nie ta kasa, to by w ogóle nic nie zrobił.
A ty bez kasy co byś narobił?
Okos sam sobie zaprzeczasz...właśnie o to chodzi żeby pozyskiwać fundusze na realizację zadań publicznych. Przecież jeśli mieli by tylko te pieniądze z budżetu powiatu to nic wielkiego by nie zrobili.Kasa idzie na podległe jednostki,szkoły itd.Więc pomyśl za nim coś napiszesz.
Malepeta, malkontent to są te jego działania. Jeszcze raz proszę o konkrety.
Do Wąskiego.dotacja celowa dla LO Sobieszyn ok.84tyś, duży remont Internatu w Dęblinie kwota 844tyś., otrzymanie dofinansowania do projektu "Przebudowa dróg powiatowych na terenie powiatu ryckiego kwota 10 868,816,00zł, blisko pół milona pozyskane na termomodernizację budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rykach, pozyskanie funduszy na projekt kształcenia zawodowego na kwotę 6 mln. I tak można by wymieniać i wymieniać....mieszkańcy czują się teraz bezpiecznie pod każdym względem. Jest z Kim rozmawiać,współpracować,działać,rozwijać...Trzeba przyznać iż mieszkańcy powiatu ryckiego dobrze ulokowali swoje głosy w wyborach samorządowych:) Pozdrawiam pana panie Wąski i mam prośbę proszę poczytać co tak naprawdę zrobił Starosta, zarząd powiatu i oczywiście pracownicy powiatu ryckiego.
A ja proszę aby WĄSKI napisał co on takiego zrobił dla mieszkanców Powiatu..... Bo chy dużo ma do zaprezentowania?????
Justyna skąd te dane, jesteś pracowniem Starostwa, członkiem PIS czy rodziną starosty.
Dane są dostępne na stronach starostwa i oczywiście w lokalnej prasie Panie WĄSKI.... Wystarczy się interesować tym co się dzieje..... Pozdrawiam acha można obejrzeć sesje i tam wszystko jest....
Panie Wąski bardzo mi Pana szkoda....jakie trzeba mieć nudne życie i nic w życiu dobrego zrobić,żeby swoją żółć wylewać na drugiego człowieka,który coś dobrego robi.Proszę przemyśleć swoje zachowanie. Ps.nie jestem ani pracownikiem starostwa, ani rodziną Starosty, ani kuzynką Kaczyńskiego:)Jestem zwykłym człowiekiem który jest dobrym obserwatorem.
Obserwator to były uwielbieniec Żaczka i prawdopodobnie jakiś radny PISu, a Justyna to pewnie jakaś inna fanka PISopatów. A starosta dostałby tą kasę i tak, bo nie jest tajemnicą, że PIS w czasie swoich rządów, poza swoimi "bastionami" pomija miejsca zarządzane przez opozycję. Podobno jest jakiś rozłam w ZP to trzeba się wykazać, boże będą wybory. I w tym miejscu starosta nie różni się wiele od poprzedników, zawsze w czasie kadencji są jakieś działania pozorowane, by dopiero przed wyborami zacząć jakieś zaplanowane realizacje.
i tu racja co pisze ten Pan , dają swoim , jakby powiat był Platfusów PO to bida byłaby z kasą
Nie strasz nie strasz bo się .... ... my się pisu nie boimy tylko tej całej opozycji
ten fundusz to chyba ma tylko zmienioną nazwę po objeciu władzy przez pis , bo to był wymyslony przez PO tzw schetynówki ,ale zmienili aby nazwę aby nic nie było rudego
Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak stara się kolego, dla naszego powiatu, starosta Dariusz Szczygielski, naszego powiatu ryckiego. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje kolego, starosta powiatu ryckiego!!!
Robią źle, nie robią też źle, nie dogodzi.
nie w tym rzecz , robic i każdy jest za tym ,zgodnie z - zasady ,zasady,przepisy, itd a moze tzw tamci nie robili tyle bo przestrzegali jakis minm. zasad i dlatego mieli tak pod górke z kasą albo byli nieudolni . A ci każdy ich zna to mądry jaki to styl rządzenia ..............................
Miarą rządzenia w poprzednich dwóch kadęcjach niech będzie droga przez Stężycę. Jak można było ją zostawić bez remontu? Marszałek, Starosta, Przewodnicząca Rady Powiatu notabene ze Stężycy łączy ich przynależność do struktur które miały w tamtym okresie możliwości aby to zrealizować!!!!!! Czemu tego nie zrobili...... Poprostu nieudolność!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
może i była to nieudolność , nie znam szczegółów -radni znają jak było formalnie z tym projektem , a może było to zapatrzenie w swój świat kolesi i biznesmenów "swoich tzw"
Tego się nie da racjonalnie wytłumaczyć....nieudolność to mało powiedziane.....tym bardziej, że cała władza była w rękach PSL....
Tego się nie da racjonalnie wytłumaczyć....nieudolność to mało powiedziane.....tym bardziej, że cała władza była w rękach PSL....
i był też gwiazdor lubelskiego PSL -Kapusta , na plakatach i i imprezach chłopak piknie wygladał istniał ale ....................... najważniesza własna kariera
Ten starosta usankcjonował w powiecie ryckim homofobię i nienawiść, a ludzie pieją z zachwytu, że "piniądze" pozyskał dla powiatu: https://atlasnienawisci.pl/ Rzygać się chce...
Rzygać się chce patrząc na te ciągle powielane Twoje bzdury. Uchhwała była w sprawie powstrzymania ideologii gender i "LGBT". I nie ma to nic wspólnego z homofobią, tylko obroną tradycyjnych wartości moralnych, religijnych. A nienawiścią to zieje lewactwo, że ktoś może mieć inne poglądy wobec nich.
to ja napoisze uchwałe ze katolicy ryccy mają wzbroniony wstep do powiatu bo wnosza zacofanie społeczne i żeby na nich "uwazac " i w szkołach mają siedzieć w ostatnich ławkach i wtedy już rzygać się nie będzie chciało
Pan Starosta ku złości malkontentów działa i to efektywnie .brawo !
Może przytoczysz te działania bo ja ich nie widzę
porobił sobie do leopoldowa drogi ze wszystkich stron a reszta to ch.j