Termomodernizacja to nie tylko nowy wygląd budynków, ale przede wszystkim oszczędności i czystsze powietrze
Inwestycje pochłoną 19,5 mln zł. Zdecydowana większość środków będzie pochodziła z Unii Europejskiej. Duży program termomodernizacyjny obiektów należących do starostwa powiatowego ruszył w ubiegłym roku.
Obecnie trwa termodernizacja budynku szkoły ZSZ nr 1 w Rykach. Będzie kosztować ponad 2,1 mln zł. - Efekty na pewno będą - mówi dyrektor Marek Ochap. Rok temu termomodernizację przeszły budynki internatu (2,2 mln zł) i dwa segmenty warsztatów przy tej szkole (2,8 mln zł). - Zauważyliśmy niższe rachunki za ogrzewanie - oznajmia dyrektor.
Na ukończeniu jest już termomodernizacja Domu Pomocy Społecznej w Leopoldowie. Inwestycja będzie kosztowała ponad 830 tys. zł. Tu termomodernizacja, była na tyle trudna, że dotyczyła obiektu , w którym stale przebywają osoby starsze i schorowane. Wszyscy dobrze znieśli niedogodności, a inwestycja ma być gotowa do końca października.
W sumie ponad 7,6 mln zł będzie kosztowała termomodernizacja obiektów szkolnych ZSZ nr 1 przy ulicy Tysiąclecia w Dęblinie. Termomodernizacje przejadą budynki: internatu (2,3 mln zł), warsztatów (2,2 mln zł) oraz samej szkoły (3 mln zł).
Obecnie jesteśmy na półmetku. W większości obiektów dokonano już odbiorów częściowych. Prace idą pełną parą - mówi Dariusz Szczygielski, starosta rycki.
Więcej w papierowym wydaniu "Twojego Głosu"
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
ciekawe czy ta termoizolacja nie jest latwo palna...zeby nie bylo jak w Londynie, ocieplili a pozniej wszystko latwo plonelo z ludzmi w srodku.....
Dlaczego zamiast teemoizolować pozbyto się założenia dworskiego hrabiego Kickiegi w Sobieszynie, a ten niszczeje? Imię i nazwisko proszę osoby za to odpowiedzialnej?!
ciekawe czy ta termoizolacja nie jest latwo palna...zeby nie bylo jak w Londynie, ocieplili a pozniej wszystko latwo plonelo z ludzmi w srodku.....
Dlaczego zamiast teemoizolować pozbyto się założenia dworskiego hrabiego Kickiegi w Sobieszynie, a ten niszczeje? Imię i nazwisko proszę osoby za to odpowiedzialnej?!