Pojawiły się dobre wiadomości dla amatorów wypoczynku nad wodą. „Eko-Farma Huta Żelechów” zamierza otworzyć na terenie kompleksu dwa kąpieliska
Wniosek w tej sprawie wpłynął do Urzędu Gminy w Kłoczewie. Po wstępnej jego weryfikacji i sprawdzeniu kompletności, dokument został przekazany do zaopiniowania Państwowemu Gospodarstwu Wodnemu „Wody Polskie” oraz inspekcji ochrony środowiska i powiatowemu inspektorowi sanitarnemu. Sprawą zainteresowała się także na posiedzeniu rada gminy. Taki obowiązek spoczywał na niej z mocy obowiązującego prawa. - W przypadku, gdy nie jest udostępnione utworzenie kąpieliska, rada gminy może wyrazić zgodę na utworzenie miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli - oznajmia sekretarz gminy Grażyna Pyl. Na taki krok zdecydowali się samorządowcy. Zgodę radnych udało się uzyskać bez problemu, ale w korzystaniu z kąpielisk pojawią się obostrzenia. Zgodnie z prawem będą one mogły funkcjonować tylko przez okres 30 dni w sezonie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze