Kolejny rok uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Rykach biorą udział w konkursie „Złote Szkoły NBP”
Pierwsza odsłona tegorocznej edycji rywalizacji trwa w najlepsze. Po lekcjach z zakresu ekonomii przyszedł czas na warsztaty uczniowskie. W dniach 27-29 lutego w klasach drugich i czwartych odbyły się zajęcia o historii polskiego pieniądza na temat „1924-2024. 100 lat polskiego złotego”.
Eksperci z klas siódmych przygotowali wiele ćwiczeń aktywizujących, pokaz medialny i zgromadzili różne kolekcje monet oraz banknotów z serii „Wielcy Polacy”. Podkreślili, czym była denominacja i jakie są zabezpieczenia na współczesnych banknotach. Pomocą merytoryczną służyli im opiekunowie projektu, nauczyciele: Monika Mierzwińska i Robert Krupa. - Wszyscy z zaangażowaniem brali udział w zajęciach – podkreśla Mierzwińska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze