Nowe kolory ścian i wyposażenie całkowicie odmienią warunki nauki. Dzięki uczniom i firmie „Śnieżka” jedna z sal Szkoły Podstawowej w Czernicu przejdzie metamorfozę
Jak na razie pracownia informatyki i przyrody pod względem wizualnym nie wygląda zachęcająco. Upływ czasu od ostatniego remontu zrobił swoje. Tynki pękają zwłaszcza na zapleczu. Na szczęście te kłopoty wkrótce powinny przestać istnieć. Wszystko dzięki zwycięstwu w konkursie „Koloratorium” organizowanym przez znaną fabrykę farb i lakierów. Młodzież z Czernica wygrała w nim 10 tys. zł na remont sali plus nowe wyposażenie, które ufunduje „Śnieżka”.
Prace remontowe są planowane w najbliższych miesiącach. - Wysłaliśmy już zamówienie na materiały. Farby i gipsy powinniśmy dostać jeszcze przed feriami – wyjaśnia opiekunka grupy laureatów, nauczycielka Aneta Dębek. Gdy ściany zostaną odnowione i wymalowane, przyjdzie czas na wyposażenie. I tu można liczyć na zdecydowane zmiany. Wśród pomocy naukowych szkoła dostanie: szkło, odczynniki, zasilacz prądu oraz kilka modeli, np. przedstawiające budowę komórki, albo cząsteczki chemiczne. Dotychczasowe ławki też znikną, a w ich miejsce pojawią się nowe. Nauczycielka liczy również na inne elementy wyposażenia, chociażby na wstawienie szafki obok zlewu. - Bardzo nam się ona przyda. Mamy teraz problem z myciem i suszeniem szkła. Dzięki szafce powinno zrobić się wygodniej – zaznacza Dębek.
Warto przypomnieć, że tak duży sukces szkoły był możliwy dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów klas IV-VI. - Każdy zdobywał punkty za wykonane prace i rozwiązane quizy. Młodzież wspierali też i dopingowali nauczyciele – zauważa pani Aneta. W ostatecznym zestawieniu uczniowie uzyskali 5. miejsce. - Tym samym dołączyliśmy do szkoły w Kłoczewie, która wygrała rok temu. Cieszymy się, bo dwie szkoły w gminie to jednak sukces – podsumowuje nauczycielka.
Tomasz Kępka
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze