Reklama

Pracownicy żłobka w Kawęczynie otrzymają dodatkowe pieniądze

Gmina Kłoczew podpisała umowę na program zwiększający wynagrodzenia pracowników żłobka w Kawęczynie. Osoby zatrudnione na umowę o pracę otrzymają dodatkowe wsparcie finansowe z budżetu państwa, co poprawi warunki pracy i motywację opiekunów dzieci do 3 lat.

Gmina Kłoczew podpisała umowę na realizację programu podwyższenia wynagrodzeń w samorządowych instytucjach opieki nad dziećmi do 3 lat. Program ma być prowadzony w latach 2024-2027.

Jego celem jest poprawa warunków pracy osób zatrudnionych na umowę o pracę w żłobkach prowadzonych przez samorząd. Chodzi o podniesienie płac dzięki specjalnemu wsparciu finansowemu z budżetu państwa.

- W ramach programu pracownicy Żłobka Samorządowego w Kawęczynie, zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, otrzymają wsparcie w wysokości 1000 zł brutto miesięcznie w formie dodatku motywacyjnego - mówią przedstawiciele gminy.

Reklama

Środki na ten cel pochodzą z budżetu państwa, mają zostać przeznaczone na dopłaty do wynagrodzeń oraz opłacenie składek związanych z tymi wynagrodzeniami.

Samorząd liczy, że dzięki programowi uda się lepiej wesprzeć osoby pracujące z najmłodszymi dziećmi i poprawić warunki ich pracy.

Źródło: Gmina Kłoczew
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości