To pieniądze w ramach Rządowego Program Inwestycji Lokalnych. Najwięcej, bo 8 mln zł, zasili budżet powiatu. Przeznaczenie dotacji jest z góry określone
Na liście znalazły się także wnioski samorządów z Ryk (7 mln zł), Dęblina (2 mln zł), Kłoczewa (2,7 mln zł) oraz Ułęża (1,1 mln zł).
Powiat dotację przeznaczy na szpital - 4 mln zł na przebudowę budynku oraz informatyzację i 4 mln na poprawę wydajności energetycznej.
W Rykach pieniądze zostaną wykorzystane na budowę hali sportowo-widowiskowej. W Dęblinie zostanie wykonana termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 4. Gmina Kłoczew otrzymała pieniądze na rozbudowę oczyszczalni ścieków (1,7 mln) i na przebudowę stacji uzdatniania wody (1 mln). Wsparcie dla gminy Ułęż zostanie przeznaczone na przebudowę GOK (480 tys. zł) i na budowę sieci wodociągowej (576 tys zł).
Rządowy Program Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
pisiory sa fajne a zarazem śmieszne zmieniają nazwy programów aby nie kojarzyly sie z tamtą władzą a zasady programów i sposoby finansowania zostają te same bo to kontynuacja programów z dawnych lat , tak np powstałą droga bazanów oszczywilk ryki, ale beda opowiadać ze to dzieki tylko pisowi , (tak właśnie wyglada prawdziwa polityka otumanianie ludzi, teraz się zacznie bo przejeli wszystkie wieksze lokalne gazety przez orlen, nie tankujmy tam . na węgrzech zrobił to podstawiony biznesmen i pozniej odsprzedał orbanowi jako państwu u nas oficjalnie orlen w polityke sie bawi bo nie udało sie z Czarneckim i tvn ,wiec teraz go będą karać .)nie o to walczyła solidarność aby zabierać wolność słowa i poglądów
Kto teraz czyta prasę papierową, jak większość ludzi czerpie wiadomości z neta. Orlen nie zrobił żadnego interesu. A poza tym za parę lat PIS przerżnie w wyborach i pewnie wygra PO. To co wtedy będziesz pisał? A w Orlenie skarb państwa ma 27,52% udziałów(w/g wikipedii), to już prywatna firma.
kto czyta neta na prowincjach zastanów się. jakby tak było to by gazeta ta co w niej piszemy teraz juz dawno upadła i lokalne jak kurier lub. liczą sie zasady demokracji i pluralizmu tu są te niuanse
orlen nie ma robić żadnego interesu tylko ma wykonywac polecenia pis i jego władców tu jest ten szczegół, za chwile net tez bedzie kontrolowany a większość tych tytułów ma swoje odpowiedniki w net . w Anglii też nikt nie chciał wychodzić z unii a jednak wyszli bo podobni pisowcy tak nakrecili spirale że otumanili starszyzne kolonialną i młodych sfrustrowanych i referendum ktore miało być pomysłem wew politycznym zamieniło się w przegłosowanie za wyjsciem z unii, tak się kończą zabawy takich chłopców jak pis
"Orlen przejmuje Polska Press. Da mu to dostęp do 17 mln czytelników" orlen =pis=rząd populistyczny
juz tvppis w wiadomosciach opowiada jaka zła opozycja bo broni gazet które były u priv własciela a dobry pis odkupił żeby Polska była Polską ale chyba pisowską ,głupota mentalna pis w latach 90tych nawet USa dało Polsce warunek ma byc jak najmniej państwowych spółek ma być priv bo to jest kapiatalizm jeżeli to zrobicie zwiększycie ten trend to będziemy wam pomagać i dawac pozyczki itp bo tylko to jest droga do bogactwa państwa najwiecej priv biznesów
"Polska: z sondażu przeprowadzonego przez Ipsos dla oko.press wynika, że 32% Polaków uważa, że „Unia Europejska traktuje kraje członkowskie tak jak ZSRR traktował podległe mu kraje w czasach komunizmu”. Taki pogląd w 64% reprezentują wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. Ponad połowa ankietowanych (54%) opowiada się za ściślejszą współpracą w UE a 34% za ograniczeniem współpracy do spraw gospodarczych i większą niezależnością państw. Sondaż przeprowadzono pod koniec listopada." tak wyglada własnie państwo pis jak posiada tv i gazety i tak kreuje sie myslenie po przez media jak sie je ma ze unia jest jak zsrr
oko.press to lewacki portal, to te sondaże są nic nie warte.
najlepsze są prawicowe ludzie i sondaże, lepszych nie ma w PoL, kwiat narodu
'abc' tyle wiesz o polityce co na targu usłyszysz, jakby nie szwaby to POL była by nie w unii tylko w tym miejscu co Ukraina albo dopiero teraz by wchodziła do zach świata politycznego i gospodarczego ,szwaby były naszym orędownikiem i starszym bratem do tej pory byś po kocich łbach jezdził , machanie szabelką to wasza "głupota" mentalna nic niewarta tylko psuje fundamenty
Nie chodzę na tag ładnych parę lat. A dzięki "Szwabom" od nowego roku powstanie superpaństwo UE, coś na wzór ZSRR, a państwa członkowskie nie będą miały nic do powiedzenia. A co do Ukrainy, to dzięki tej pomarańczowej rewolucji, sponsorowanej przez CIA jest w tym miejscu co Polska po 1989r. Niedługo rozkradną tam wszystko i to będzie kolejne marionetkowe państwo z demokracją made in USA jakim jest m.in. Polska.
Dzięki unii chłopki odzyły głosowali na PIS ale jak były protesty to żaden nie głosował ha ha . Byle jakie niepowodzenie i już chapia o dopłaty
tu za bardzo nie ma co na tzw wieś psioczyć i ich głosy , bo to wina tzw elit PSL oddał wieś Pisowi bo byli tak pewni siebie i swojej partii ,że nigdy nie zginą na wsi , a tu jednak populizm pisu poradził sobie a dopomógł kler a społeczeństwo wierzące na wsi za księdza w ogień i stało się i do tego większość starszych ludzi i wykształcenie tez robi swoje
pisiory sa fajne a zarazem śmieszne zmieniają nazwy programów aby nie kojarzyly sie z tamtą władzą a zasady programów i sposoby finansowania zostają te same bo to kontynuacja programów z dawnych lat , tak np powstałą droga bazanów oszczywilk ryki, ale beda opowiadać ze to dzieki tylko pisowi , (tak właśnie wyglada prawdziwa polityka otumanianie ludzi, teraz się zacznie bo przejeli wszystkie wieksze lokalne gazety przez orlen, nie tankujmy tam . na węgrzech zrobił to podstawiony biznesmen i pozniej odsprzedał orbanowi jako państwu u nas oficjalnie orlen w polityke sie bawi bo nie udało sie z Czarneckim i tvn ,wiec teraz go będą karać .)nie o to walczyła solidarność aby zabierać wolność słowa i poglądów
Kto teraz czyta prasę papierową, jak większość ludzi czerpie wiadomości z neta. Orlen nie zrobił żadnego interesu. A poza tym za parę lat PIS przerżnie w wyborach i pewnie wygra PO. To co wtedy będziesz pisał? A w Orlenie skarb państwa ma 27,52% udziałów(w/g wikipedii), to już prywatna firma.
kto czyta neta na prowincjach zastanów się. jakby tak było to by gazeta ta co w niej piszemy teraz juz dawno upadła i lokalne jak kurier lub. liczą sie zasady demokracji i pluralizmu tu są te niuanse