Reklama

Prawie 21 mln zł trafi do powiatu ryckiego

To pieniądze w ramach Rządowego Program Inwestycji Lokalnych. Najwięcej, bo 8 mln zł, zasili budżet powiatu. Przeznaczenie dotacji jest z góry określone

Na liście znalazły się także wnioski samorządów z Ryk (7 mln zł), Dęblina (2 mln zł), Kłoczewa (2,7 mln zł) oraz Ułęża (1,1 mln zł).

Powiat dotację przeznaczy na szpital - 4 mln zł na przebudowę budynku oraz informatyzację i 4 mln na poprawę wydajności energetycznej.

W Rykach pieniądze zostaną wykorzystane na budowę hali sportowo-widowiskowej. W Dęblinie zostanie wykonana termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 4. Gmina Kłoczew otrzymała pieniądze na rozbudowę oczyszczalni ścieków (1,7 mln) i na przebudowę stacji uzdatniania wody (1 mln). Wsparcie dla gminy Ułęż zostanie przeznaczone na przebudowę GOK (480 tys. zł) i na budowę sieci wodociągowej (576 tys zł).

Reklama

Rządowy Program Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ar - niezalogowany 2020-12-09 08:56:08

    pisiory sa fajne a zarazem śmieszne zmieniają nazwy programów aby nie kojarzyly sie z tamtą władzą a zasady programów i sposoby finansowania zostają te same bo to kontynuacja programów z dawnych lat , tak np powstałą droga bazanów oszczywilk ryki, ale beda opowiadać ze to dzieki tylko pisowi , (tak właśnie wyglada prawdziwa polityka otumanianie ludzi, teraz się zacznie bo przejeli wszystkie wieksze lokalne gazety przez orlen, nie tankujmy tam . na węgrzech zrobił to podstawiony biznesmen i pozniej odsprzedał orbanowi jako państwu u nas oficjalnie orlen w polityke sie bawi bo nie udało sie z Czarneckim i tvn ,wiec teraz go będą karać .)nie o to walczyła solidarność aby zabierać wolność słowa i poglądów

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gall anonim - niezalogowany 2020-12-09 14:38:12

    Kto teraz czyta prasę papierową, jak większość ludzi czerpie wiadomości z neta. Orlen nie zrobił żadnego interesu. A poza tym za parę lat PIS przerżnie w wyborach i pewnie wygra PO. To co wtedy będziesz pisał? A w Orlenie skarb państwa ma 27,52% udziałów(w/g wikipedii), to już prywatna firma.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    x - niezalogowany 2020-12-09 16:22:58

    kto czyta neta na prowincjach zastanów się. jakby tak było to by gazeta ta co w niej piszemy teraz juz dawno upadła i lokalne jak kurier lub. liczą sie zasady demokracji i pluralizmu tu są te niuanse

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości