Mieszkańcy Powiatu Ryckiego mogą odetchnąć z ulgą – zakończył się drugi etap prac budowlanych w zabytkowym budynku Zespołu Szkół w Sobieszynie. Przebudowa, mająca na celu przywrócenie funkcji edukacyjnych tego historycznego miejsca, pochłonęła prawie 860 tysięcy złotych!
26 września 2024 roku wykonawca robót, firma Usługi Budowlane Karol Chojnacki z Kiedrzyna, zgłosił zakończenie prac. Co dokładnie zrobiono za tę astronomiczną kwotę? Na parterze budynku rozebrano stare podłogi, legary, wymieniono instalacje oraz podbito fundamenty. Zadanie było nie lada wyzwaniem – trzeba było zadbać o odpowiednią izolację przeciwwilgociową, cieplną i przeciwdźwiękową, a także częściowo wymienić instalacje elektryczne, wodociągowe, kanalizacyjne oraz centralne ogrzewanie.
Koszt prac wyniósł dokładnie 859 tys. złotych, z czego niemal pół miliona dofinansowano z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Uroczystego odbioru dokonali przedstawiciele starostwa, w tym sam starosta Dariusz Szczygielski, a także inspektorzy nadzoru i dyrektor szkoły.
CZYTAJ: eradzyn.pl, lukow.tv, turyki.pl, tudeblin.pl, egarwolin.pl
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze