Reklama

Przedszkolaki poznają tajniki pracy strażaków z OSP Stężyca

5 maja 2026 roku dzieci z przedszkola miały wyjątkową okazję spotkać się ze strażakami z OSP Stężyca. Maluchy obejrzały wóz strażacki, sprzęt ratowniczy oraz poznały zasady bezpieczeństwa podczas specjalnego pokazu. To było połączenie zabawy i cennej nauki dla wszystkich uczestników.

Dużo radości i sporo cennej nauki – tak wyglądało spotkanie przedszkolaków ze strażakami z OSP Stężyca. Dzieci mogły z bliska obejrzeć wóz strażacki, sprzęt ratowniczy i przyjrzeć się pracy strażaków.

5 maja 2026 roku przedszkole odwiedzili strażacy z OSP Stężyca. W spotkaniu wzięły udział wszystkie grupy: 3, 4, 5 i 6-latki.

Największą atrakcją był czerwony samochód gaśniczy. Przedszkolaki oglądały jego wyposażenie, a chętne dzieci siadały za kierownicą wozu strażackiego i udawały, że ruszają do akcji.

Reklama

Strażacy pokazali też swój strój oraz sprzęt używany podczas akcji ratowniczych. Dzieci usłyszały, do czego służy hełm i jak działają węże strażackie. Najwięcej emocji wzbudził pokaz lania wody.

Spotkanie było dla dzieci świetną zabawą i przy okazji ważną lekcją bezpieczeństwa. Dzięki takim wizytom lepiej poznają pracę strażaków i uczą się, jak zachować się w różnych sytuacjach zagrożenia.

Serdecznie dziękujemy strażakom za poświęcony czas, cierpliwość i fantastyczne podejście do naszych podopiecznych - podkreślają pracownicy przedszkola.

Reklama

Fot: Zespół Szkolno - Przedszkolny w Stężycy

Źródło: Zespół Szkolno - Przedszkolny w Stężycy Aktualizacja: 08/05/2026 08:48
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości