Reklama

Przedszkolaki z Ułęża przeniosą się do Sobieszyna

Wyremontowane sale i łazienki oraz nowe zabawki i wyposażenie. W takich warunkach maluchy od 1 września rozpoczną naukę

Dotychczas dzieci miały swoją siedzibę w Gminnym Ośrodku Kultury w Ułężu, ale teraz trwa tu generalny remont. Dlatego przedszkolaki zmienią swoje dotychczasowe lokum.

Do Ułęża uczęszczało 50 dzieci (4-5 lat) w dwóch grupach. - Z uwagi na likwidację gimnazjów oraz zmniejszenie ilości klas w szkole w Sobieszynie pojawiły się warunki lokalowe, żeby cały Zespół Szkół Ogólnokształcących wraz z oddziałami przedszkolnymi znajdował się w jednym miejscu - oznajmia wójt Barbara Pawlak.

Zanim dzieci przeniosą się do nowej siedziby konieczny był remont. Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie zadania ze środków unijnych. Dzięki projektowi "Edukacja przedszkolna" ma się zwiększyć też oferta edukacyjna dla przedszkolaków.

Reklama

Sale do nauki i zabawy będą mieściły się w pomieszczeniu dotychczasowej biblioteki i świetlicy szkolnej. Ich łączna powierzchnia to 110 m2. - Będą one przeznaczone dla najmłodszych grup przedszkolnych - wyjaśnia Artur Łukasiak, dyrektor szkoły. W pomieszczeniach zostały położone wykładziny i odmalowane częściowo ściany.

Także "zerówka" została przeniesiona do innej sali, w której może uczyć się 25 dzieci.

- Do wszystkich sal doprowadzono Internet, tablice interaktywne, rzutniki i laptopy - wyjaśnia dyrektor. Artur Łukasiak przyznaje, że zmiany w szkole to dobry krok w przyszłość. - Dzięki temu zmniejszą się koszty prowadzenia dodatkowej placówki, a nauczyciele będą mieli wszystkich uczniów na miejscu i nie będą musieli się przemieszczać - zaznacza.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości