Reklama

Przy wycince drzewa natrafili na 10 bomb lotniczych i amunicję

Niewybuchy bomb lotniczych i amunicji strzeleckiej z II wojny światowej znalezione zostały w lesie w Podlodowie

Wczoraj dyżurny ryckiej komendy został poinformowany przez leśniczego o natrafieniu na niebezpieczne przedmioty przypominające niewybuchy. Miało to miejsce w kompleksie leśnym w Podlodowie (gmina Ułęż) podczas wycinki drzewa. Policjanci udali się we wskazane miejsce. Zabezpieczyli teren i wezwali również saperów 1 Batalionu Drogowo-Mostowego w Dęblinie.

 Ujawniono 10 sztuk 2-kilogramowych bomb lotniczych  oraz 3 sztuki amunicji strzeleckiej pochodzących z czasów II Wojny Światowej. Saperzy bezpiecznie usunęli skorodowane niewybuchy. Patrol rozminowania sprawdził również pobliski teren, ale nie stwierdzono kolejnych bomb.

Reklama

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać. - Niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych - przestrzega aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

(fot. KPP Ryki)

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości