Przed głosowaniem w sprawie udzielenia absolutorium wójt gminy przedstawił sprawozdanie z wykonania ubiegłorocznego budżetu. W jego ocenie był to szczególny rok jeśli chodzi o ilość inwestycji realizowanych w gminie oraz ilość pozyskanych środków zewnętrznych. Na inwestycje gmina wydała ponad 7 mln zł.
- Myślę, że nie będą się już powtarzać takie lata, tak obfite w inwestycje. Mówi się, że gminy działają tak w roku wyborczym. To jest przykład na to, że nawet po wyborach działamy dla dobra naszego społeczeństwa. Wszyscy nam zazdroszczą przede wszystkim dróg. Cieszę się, że to zadanie jest już w zasadzie za nami - podkreślał wójt Krzysztof Olszak. - Dziękuję przewodniczącemu i całej radzie za trafne wybory zadań do realizacji i za uchwalenie naszego budżetu. To wszystko wiąże się z dobrem naszych mieszkańców.
Wójt podziękował także sekretarz gminy Renacie Makuch, która zajmuje się wnioskami, skarbnik Zofii Wstawskiej, która wzorowo prowadzi finanse gminy. - Do roku ubiegłego nie mieliśmy żadnych zadłużeń. Właśnie wtedy zaciągnęliśmy kredyt, który na bieżąco jest spłacany - informuje wójt. Słowa podziękowań popłynęły również do wszystkich kierowników jednostek organizacyjnych i wszystkich pracowników urzędu gminy.
Radni natomiast podziękowali wójtowi za dobre wykonanie budżetu gminy jednogłośnym absolutorium. Głosowanie odbyło się 25 maja na sesji rady gminy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
kwiaty dla chłopa.no nie bardzo
kwiaty dla chłopa.no nie bardzo