Reklama

Były burmistrz Ryk usłyszał wyrok

19/03/2015 12:08
Prokuratura Rejonowa w Puławach oskarżyła byłego burmistrza Ryk o przekroczenie uprawnień. Polegało ono na wydawaniu decyzji o umorzeniach zaległości podatkowych, czym działał na szkodę interesu publicznego. W latach 2008-12 w ten sposób gmina miała stracić blisko 95 tys. zł. Jerzemu G. groziło do 3 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zażądała roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywnę w wysokości 4 tys. zł.

Wyrok w tej sprawie zapadł w środę, 18 marca. Sędzia Bartosz Kamieniak uznał Jerzego G. winnym zarzucanego mu czynu, jednak odstąpił od wymierzenia kary. Orzekł natomiast środek karny. Treść wyroku ma być podana do publicznej wiadomości. Wyrok jest nieprawomocny.
Szczegóły w wydaniu papierowym "Twojego Głosu", 25 marca
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    don pedro - niezalogowany 2015-03-25 18:25:34

    To się nazywa pyrrusowe zwycięstwo. :) Najwyraźniej przeciwnikom byłego burmistrza tylko był potrzebny sukces polityczny i propagandowy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Pawel - niezalogowany 2015-03-19 19:37:57

    Cóż to za śmiechu warta sytuacja? Winny, ale bez kary? Gratulacje dla ryckiego sądu! Ryki popierają biznes jak widać. To może trzeba wrócić i otworzyć... Paweł

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości