W spotkaniu 26 marca wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcami. Paweł Beręsewicz zabrał dzieci w podróż po literaturze. Dzieci same decydowały, o jakiej książce chcą rozmawiać pijąc herbatę lub kawę z zaproszonym gościem. Wybierały wśród pozycji detektywistycznych, miłosnych, wojennych i podróżniczych. Paweł Beręsewicz w krótkim czasie zdobył sympatię całej sali. Uczniowie oraz zaproszeni na spotkanie dorośli z zapartym tchem słuchali o przygodach rodziny Ciumków. Dzieci uważnie słuchały opowieści autora, a następnie zadawały pytania, na które gość chętnie odpowiadał. Na koniec spotkania uczniowie ustawili się w długiej kolejce po autografy.
Spotkanie z autorem było dofinansowane ze środków Instytutu Książki w ramach ogólnopolskiego programu Dyskusyjny Klub Książki.
Komentarze