Reklama

Mazowsze i Amator walczą o awans

26/05/2015 20:00
Skuteczność Amatora

Piłkarze z Leopoldowa i Rososzy pewnie wygrali z Żyrzyniakiem, już do przerwy prowadząc 4:0. W drugiej części spotkania podopieczni trenera Jarosława Prządki zwolnili nieco tempo i cały mecz zakończył się wynikiem 6:1 dla Amatora.

- Cieszy zwycięstwo, ale przede wszystkim skuteczność - mówi Jarosław Prządka. - W drugiej połowie zagraliśmy z mniejszym zaangażowaniem, ale nasze poczynanie determinował wynik.

Dzięki tej wygranej Amator awansował na trzecie miejsce w tabeli i nadal liczy się w walce o awans do "okręgówki".

- Teraz jedziemy do Nałęczowa i nie miałbym nic przeciwko temu, żeby przywieźć stamtąd 3 punkty - mówi trener Prządka. - Jednak wiem, że Cisy, pomimo, że mają niewiele punktów, to groźny przeciwnik. Mają tam wielu doświadczonych piłkarzy, którzy wiedzą na czym polega futbol.

- Wróciliśmy z dalekiej podróży...

...- ocenia mecz z Wilkami Marcin Gajdziński, trener Mazowsza. - Udało nam się wygrać mecz, w którym wszystko wskazywało, że poniesiemy porażkę. Przeciwnik do tego meczu przystąpił mocno nabuzowany, grając ostro, agresywnie, a chwilami brutalnie. Szybko starali się przenieść akcje pod naszą bramkę i często strzelali. Na szczęście mieli problemy ze skutecznością. Taki styl gry Wilki utrzymywały do końca meczu. Natomiast my zagraliśmy chyba najsłabsze spotkanie na wiosnę i cieszę się, że udało się nam wygrać. 

W najbliższą sobotę stężyczanie podejmować będą Serokomlę Janowiec, która na początku rundy wiosennej zgłaszała aspiracje do awansu. Obecnie Serokomla ma już 10 "oczek" straty do prowadzącego Mazowsza i już tylko bardzo, ale to bardzo teoretyczne szanse na zajęcie pierwszego miejsce. Natomiast nadal w tej walce o "okręgówkę" liczą się gracze Mazowsza, którzy są na pierwszym miejscu i mają 3 punkty przewagi nad Orłami Kazimierz oraz 5 nad Amatorem Leopoldów/Rososz.

Walka o awans rozstrzygnie się w trzech ostatnich kolejkach - twierdzi trener Gajdziński. - Wtedy te trzy zespoły będą rozgrywać mecze między sobą.

Zapowiada się emocjonująca końcówka rozgrywek: 6 czerwca Amator zagra u siebie z Orłami, tydzień później Orły przyjadą do Stężycy na mecz z Mazowszem, a na koniec rozgrywek w II grupie A klasy w Rososzy odbędą się derby powiatu ryckiego, w których Amator podejmować będzie Mazowsze Stężyca.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości