5 czerwca w Lublinie odbyło się spotkanie władz samorządowych z całego województwa. Podczas obchodów 25-lecia samorządu, wójt Zbigniew Chlaściak odebrał z rąk marszałka medal za zasługi dla województwa. - To jest wyróżnienie nie tylko dla obecnego samorządu, ale dla wszystkich, którzy go tworzyli w naszej gminie na przestrzeni lat - mówi wójt. Medal to nie jedyne wyróżnienie, jakie spotkało na uroczystościach gminę Stężyca. - Otrzymałem od wojewody dyplom uznania za wieloletnie zaangażowanie w służbę dla lokalnej społeczności - mówi Zbigniew Chlaściak. Wojewoda nie tylko ten argument ujął jako wyróżniający. Wojciech Wilk pochwalił Chlaściaka za realizowane inwestycje, pozyskiwanie środków zewnętrznych, a także wzorową postawę obywatelską. - Coś w tym jest, że jesteśmy jedną z tych gmin na Lubelszczyźnie, która pozyskuje najwięcej środków unijnych - tłumaczy włodarz. - Niejednokrotnie przedstawiciele gminnych samorządów przyjeżdżali do nas i prosili o wskazówki, aby skutecznie zdobywać środki zewnętrzne - dodaje.
Komentarze