Reklama

Możemy zapłacić za plażowanie

05/08/2015 00:00
- Wpływy ze sprzedaży lodów, napojów czy zapiekanek nawet w 20 proc. nie pokrywają kosztów utrzymania plaży - informuje Jarosław Ptaszek, prezes Towarzystwa Przyjaciół Stężycy, które jest właścicielem kompleksu. Dlatego jeszcze w tym roku TPS planuje wystosować pismo do Rady Gminy Stężyca z prośbą o dofinansowanie miejsca do kąpieli. Jak przekonywał na walnym zebraniu członków Towarzystwa jego prezes, z plaży i kąpieliska korzystają przede wszystkim mieszkańcy gminy. - W przypadku braku chęci dofinansowania ze strony urzędu w następnym roku planujemy wprowadzić bilety za korzystanie z plaży - informuje Ptaszek. Zastrzega, że dzieci będą bezpłatnie korzystały ze zjeżdżalni.

- Jeśli do rady gminy wpłynie takie pismo, rozpatrzymy je na komisjach - mówi Tadeusz Ptaszek, przewodniczący rady gminy. - Na razie żadne pismo nie wpłynęło - dodaje.

Duże koszty

Na większości prywatnych kąpielisk wstęp jest płatny. Choćby na "Eko Farmie" w Woli Zadybskiej. - Jest to konieczne ze względu na wysokie koszty funkcjonowania takich miejsc - mówi Jarosław Ptaszek. W rocznym sprawozdaniu zarządu TPS można przeczytać, że najwięcej kosztów Wyspa Wisła ponosi w związku z przygotowaniem kąpieliska do sezonu. Dwa razy do roku są koszone i wywożone rośliny wodne. Takie prace trwają dwa tygodnie. Wynajem kosiarki to 400 zł netto za dzień pracy. Do tego dochodzi obsługa oraz utylizacja roślin. Zatrudnienie dwóch ratowników również wiąże się z wydatkami. W sprawozdaniu nie ma oficjalnych liczb, ale może być to kwota w granicach 7-9 tys. zł za sezon. "Dlatego jeśli dofinansowanie pokryje nam tylko część ponoszonych kosztów, to proporcjonalnie do dotacji ceny biletów będą niższe" - czytamy w rocznym sprawozdaniu zarządu TPS.

- To może być problem, ponieważ takie finansowanie nie należy do zadań gminy - mówi wójt Zbigniew Chlaściak. Na razie nie wiadomo, jakiej kwoty oczekuje Towarzystwo Przyjaciół Stężycy.

Tadeusz Ptaszek, przewodniczący rady gminy

Rozpatrzymy tę sprawę

Jeśli Towarzystwo Przyjaciół Stężycy zwróci się do nas w sprawie dofinansowania, rozpatrzymy ją na komisjach. Jak na razie żadne pismo nie wpłynęło.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości