Reklama

Nowa Dąbia pierwszym mistrzem PLS

02/09/2015 00:00
Kolejki numer 9 i 10 miały być rozegrane w pierwszej połowie sierpnia, ale ze względu na panujące wówczas upały zostały przełożone. Przed meczami, które rozgrywano w ostatni piątek i sobotę, prowadziła Nowa Dąbia, która miała 3 punkty przewagi nad drugim Leopoldowem. Wydawało się, że brakujące 3 "oczka" dąbianie zdobędą już w meczu z Bobrownikami. Tym bardziej, że w pierwszej rundzie było 8:1 dla Dąbi. Jednak w piłce nie liczy się to co kiedyś, ale to co teraz. Bobrowniczanie postarali się o niespodziankę i wygrali 4:3 z faworytami. Leopoldów dość łatwo poradził sobie z Ogonowem wygrywając 16:1, a formą strzlecką błysnął Paweł Gawryołek, zdobywca 9 goli.

Przed ostatnią kolejką drużyny z Leopoldowa i Dąbi miały po 27 punktów. W nieco lepszej sytuacji byli dąbianie, którzy dwukrotnie wygrywali z Leopoldowem - 3:0 i 2:1. W pierwszym meczu ostatniej kolejki leopoldowianie wygrali 8:0 z Niwą Babicką i czekali na mecz Dąbi ze Swatami. Mogli tylko liczyć, że swatowianie sprawią niespodziankę i urwą punkty faworytom. Tym razem jednak piłkarze z Nowej Dąbi podeszli poważnie do meczu i nie zlekceważyli rywala. Zwycięstwo 8:0 nie pozostawiło złudzeń, kto jest lepszy w tym meczu i w całym turnieju.

Królem strzelców został Paweł Gawryołek, który tylko w dwóch ostatnich meczach strzelił aż 15 goli. W całym turnieju zawodnik z Leopoldowa Północy może się pochwalić 33 trafieniami. Na zakończenie puchary, dyplomy i nagrody wręczał Jarosław Żaczek, burmistrz Ryk.

 
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości