Reklama

Była dyrektorka GOK-u dostanie odszkodowanie

22/09/2015 20:00
We wtorek w Sądzie Rejonowym w Puławach zakończyła się sprawa z powództwa Barbary Dębek przeciwko Gminnemu Ośrodkowi Kultury. Była dyrektor straciła pracę 27 marca na mocy zarządzenia wójta Stefanowskiego. Od początku nie zgadzała się ze sposobem zwolnienia, dlatego wniosła o rozstrzygnięcie sporu do sądu pracy.

Propozycja ugody

Pierwsza rozprawa odbyła się na początku czerwca. Jednak wtedy strony nie doszły do porozumienia. 15 września, jeszcze przed wejściem na salę rozpraw, prawnicy uzgodnili wspólną wersję, którą przedstawili sędzi Magdalenie Gałkowskiej. - Sprawa nie jest oczywista i jest kontrowersyjna, dlatego najlepszym rozstrzygnięciem jest ugoda - powiedział na początku rozprawy mecenas Marek Raczko, reprezentujący gminę. - Jesteśmy skłonni wypłacić odszkodowanie w trzykrotnej wysokości wynagrodzenia - zaproponował.

To ponad 11,1 tys. zł. Ugoda była możliwa tylko w przypadku rezygnacji z pozostałych roszczeń Barbary Dębek, czyli przywrócenia na stanowisko dyrektora GOK.

Postawione warunki ugody przez byłą dyrektor zostały przyjęte. - Nie chciałam wracać do pracy, ponieważ kwestie związane z zaszłościami są niemiłe i chciałam uniknąć sytuacji, w której konflikt mógłby narastać - mówi Dębek. - Jeśli pan wójt chciał się mnie pozbyć, powinien to zrobić po ludzku. Wywalczone odszkodowanie jest równoznaczne z wygraną - kończy rozmowę.

"Przyczyny czysto ludzkie"

Na rozprawie w Puławach pojawił się wójt Zenon Stefanowski. To on wystąpił w imieniu Gminnego Ośrodka Kultury, przeciwko któremu był skierowany pozew. - Od początku byłem przekonany, że sprawa jest dla nas wygrana - mówił po opuszczeniu sali rozpraw. - Z przyczyn czysto ludzkich z zadowoleniem przyjmuję ugodę, ponieważ każda ugoda jest lepsza od postanowienia, czy wyroku - dodał.

W sądzie strony zgodnie wniosły o umorzenie postępowania. Teraz gmina Kłoczew ma czas do 29 września na wypłatę 11142,45 zł odszkodowania. Wynagrodzenie miesięczne byłej dyrektor jest utrzymane w mocy do końca października. W obecnej chwili Barbara Dębek jest na wypowiedzeniu.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości