Reklama

Śpiewali utwory Jacka Kaczmarskiego

24/11/2015 23:00
Miejski Dom Kultury w Dęblinie zorganizował Zaduszkowy Wieczór Wspomnień. - Ponad 10 lat robimy ten festiwal. Zawsze myślałem, żeby wziąć na warsztat piosenki Kaczmarskiego. Żałuję, że nie zrobiłem tego wcześniej - mówi Michał Pastuszak. Instruktor uważa, że piosenki Kaczmarskiego są zupełnie odległe współczesnemu pokoleniu. - To jeden z trudniejszych koncertów ze względu na treść, jak i na formę, jaką prezentował twórca - opowiada Pastuszak.

W czwartkowym koncercie pod nazwą "Murów nie będzie..." wystąpiły zarówno dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalna, jak i przedstawiciele szkół średnich. W wykonaniu Adama, Ewy, Marysi, Tomka, Piotrka i Wiktorii liczna publiczność usłyszała m.in. "Krzyk", "Ballada o głupim Jasiu", "Rozbite oddziały", "Nasza klasa", "A my nie chcemy uciekać stąd", "Przedszkole", "Zbroja", czy "Powrót".

Publiczność nie kryła zachwytu i nagrodziła artystów gromkimi brawami. Pod wrażeniem talentu młodzieży i interpretacji tak trudnych utworów była także burmistrz Beata Siedlecka. - Piosenek Jacka Kaczmarskiego słuchałam w młodości. Jak na was patrzę, to przypominają mi się te wspaniałe lata. Teksty są aktualne, żyją w sercach, żyją w nas - mówiła burmistrz Dęblina. Na zakończenie każdy z wykonawców otrzymał różę.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości