Reklama

Sama wychowuje dziecko, dostała wypowiedzenie

09/02/2016 23:00
Monika Kośmińska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Dęblinie zwalnia swoją zastępczynię - Magdalenę Trych. Powód? Likwidacja stanowiska

29 stycznia Magdalena Trych została wezwana do gabinetu. Szefowa wręczyła jej wypowiedzenie. - O 14:30 dowiedziałam się, że nie jestem już potrzebna. Jako powód podano likwidację stanowiska - mówi pani Magdalena. Urzędniczka od 2007 r. pracuje w pomocy społecznej, a od 2008 pełniła funkcję z-cy kierownika. Aktualnie jest na 3-miesięcznym wypowiedzeniu. - Czuję się poniżona, ponieważ na ten okres zostałam przesunięta do archiwizowania dokumentów - tłumaczy. Jak sama mówi, od momentu zatrudnienia (maj 2015) Moniki Kośmińskiej jako nowego kierownika placówki czuła, że jest traktowana z dużym dystansem, inaczej niż pozostali pracownicy. Mimo to otrzymała od nowej szefowej dwie nagrody za zaangażowanie i samodzielność.

Stanowisko gwarantuje statut

Waldemar Chochowski, przewodniczący rady miasta mówi, że Monika Kośmińska ma prawo zwolnić pracownika z funkcji zastępcy, ale nie może zlikwidować stanowiska pracy. - Musi respektować przepisy ustanowione przez radnych. W zeszłym roku podjęliśmy uchwałę, w której stanowisko zastępcy gwarantuje statut ośrodka, więc likwidując to stanowisko kierownik złamała prawo - tłumaczy Chochowski. - Pani Kośmińska powiedziała mi, że w OPS jest coraz mniej obowiązków i stanowisko jest niepotrzebne. Wydaje się to dziwne, ponieważ w kwietniu rusza m.in. program "Rodzina 500+" i będzie mnóstwo pracy - dodaje przewodniczący.

Próbowaliśmy skontaktować się z szefową ośrodka. Bezskutecznie. - Pani kierownik do czwartku przebywa na urlopie i nikt jej nie zastępuje - usłyszeliśmy w słuchawce od jednej w pracownic.

Co na zmiany w OPS burmistrz Beata Siedlecka? - Strukturę organizacyjną ośrodka określa regulamin ustalony przez kierownika - mówi. - Wprowadzając zmiany organizacyjne kierownik określiła nową wewnętrzną strukturę z uwzględnieniem wykazu stanowisk pracy, gdzie stanowisko zastępcy nie zostało uwzględnione. Postępowanie pani Kośmińskiej było zgodne z zapisami statutu Ośrodka Pomocy Społeczne - tłumaczy Siedlecka.

Zatrudnia stażystę

Jak dowiedział się "Twój Głos", jeszcze w styczniu Monika Kośmińska złożyła do Powiatowego Urzędu Pracy wniosek o stażystę. Może to sugerować, że w najbliższych miesiącach w ośrodku będzie dużo pracy i przydadzą się każde ręce. Jednak burmistrz twierdzi, że na miejsce Magdaleny Trych nie będzie nikt zatrudniony. -  Stanowisko zastępcy zostało zlikwidowane, a obecna liczba pracowników ośrodka jest wystarczająca, aby placówka mogła sprawnie realizować zadania - informuje Siedlecka.

Czy zwolnienie Magdaleny Trych to kolejny etap "czyszczenia" dęblińskiego samorządu z przeciwników politycznych obecnej burmistrz? Trych była związana z komitetem wyborczym "Razem dla Dęblina" poprzedniego włodarza Stanisława Włodarczyka. W 2014 startowała z tej listy do rady powiatu. W ostatnich miesiącach nasilił się konflikt pomiędzy Beatą Siedlecką, a klubem radnych "Razem dla Dęblina". Szczególnie gorące były ustalenia budżetu na bieżący rok. Podczas sesji budżetowej radni "RdD" przegłosowali budżet z większością swoich poprawek. - Moje zwolnienie to zemsta polityczna - twierdzi Trych. - Zatrudnia się doradcę burmistrza, a zwalnia szeregowego pracownika - dodaje. Beata Siedlecka widzi sprawę inaczej. - Nic mi nie wiadomo, aby pani Magdalena była związana z klubem "Razem dla Dęblina" - twierdzi.

Magdalena Trych jest jedynym żywicielem rodziny. Sama wychowuje dziecko. Za trzy miesiące może znaleźć się w trudnej sytuacji.
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tia - niezalogowany 2016-04-23 17:01:30

    sa masz absolutną rację! Biedna pani Magda T, została zwolniona z zachowaniem wypowiedzenia i od razu leci do gazety, żeby się poużalać. U mnie w placówce jak zwolnił za jednym zamachem 6 osób to każdy sie wziął do roboty! a nie po gazetach latał...Pani Magdo nie jest pani jedyną zwolnioną osobą na świecie,ciepłe krzesełko się skończyło kasa też i trzeba teraz się przestawić na mniejsze pieniążki. Chciała być Pani radną! Jaką? nieporadną?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    sa - niezalogowany 2016-04-20 20:42:00

    i co z tego, że sama wychowuje dziecko. Ja wychowuje samotnie dwoje dzieci, tez straciłam prace z nie do końca wiadomych przyczyn i nikt nade mną się nie użalał! Z podniesiona głowa znalazłam nowe zatrudnienie.. zza biurka trafiłam do pracy fizycznej i nie wstydzę się tego. ba jestem z siebie dumna:) Proszę wziąć się do roboty, i wychowanie syna (co nieco na jego temat wiem) nie brać ludzi na empatie;/ Szlak człowieka trafia....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości