Reklama

Kłopoty w szpitalu. RTG nie działa

05/01/2017 11:02
Radiolog dr Piotr Orzechowski zabrał swoje oprogramowanie ze szpitala w Rykach. Pracownia RTG stanęła. Centrum Dializa jest mu winna spore pieniądze.  Z pracy odszedł też technik obsługujący rentgen

- Już blisko tydzień mamy nieczynne - mówi pani przyjmująca telefoniczne zgłoszenia w pracowni RTG. Jako dziennikarz "Twojego Głosu" podaję się za pacjenta, który pilnie musi wykonać badanie. Niestety rycki szpital nie może mi pomóc. - Kiedy można w najbliższym terminie zapisać się na badanie RTG - pytam. Rozmawiamy w czwartek 5 stycznia. - Na razie nie można. Mamy nieczynny sprzęt - odpowiada miły głos w słuchawce.

Ten przestój to efekt zaległości finansowych, które Centrum Dializa operator m.in. ryckiego szpitala ma wobec dr Piotra Orzechowskiego. Firma nie płaci od lipca za ucyfrowienie zdjęć RTG w szpitalach w Rykach i Rawie Mazowieckiej. Do listopada dług urósł do 110 tys. zł .

Nieoficjalnie wiemy, że szpital szuka podwykonawcy, który będzie na jego zlecenie ucyfrawiał zdjęcia RTG. Pytana o sprawę dyrektor szpitala Dorota Belka zapowiedziała, że wypowie się po weekendzie.

 

Więcej w papierowym wydaniu Twojego Głosu

 
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    radiolog - niezalogowany 2017-01-06 09:19:01

    Jestem radiologiem pracującym do lipca w szpitalu prowadzonym przez dializę w Opatowie. Przestrzegam wszystkich przed tą firmą, mnie również nie zapłacili za wykonaną pracę

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    brat pete - niezalogowany 2017-01-05 22:36:08

    Może niech się zwrócą do Owsiaka z prośbą o wsparcie. ;) Moim zdaniem błędem było wydzierżawienie szpitala prywaciarzom, bo co która firma weźmie go w zarząd, to zaraz ma jakieś kłopoty. Lepiej by było, żeby szpital przeszedł z powrotem pod zarząd powiatu albo oddać go gminie. Ale w sumie to może być to samo, bo zaraz wstawią jakiegoś umocowanego politycznie matołka na dyrektora i będzie pierdział w stołek i ciągnął kasę za nic. Ciekawe, czy wreszcie się ktoś weźmie za ten bałagan, czy dopiero przed wyborami nastąpi swoista burza mózgów zatroskanych lokalnych wybrańców?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości