Reklama

Rada Powiatu ma nową wiceprzewodniczącą

Skończył się wakat na funkcji jednego z wiceprzewodniczących Rady Powiatu w Rykach. Wolą większości samorządowców na to stanowisko została powołana radna Sylwia Sieraj

Zgodnie ze statutem powiatu ryckiego Rada Powiatu powinna składać się z dwóch wiceprzewodniczących. Tak do niedawna było. W fotelu przewodniczącego od początku kadencji zasiadał i zasiada Piotr Łysoń, zaś jego zastępcami byli: Monika Kośmińska i Elżbieta Kuchnio. Zmiany zaszły jednak w ubiegłym roku, gdy po rezygnacji wicestarosty Dariusza Cenkla zastąpiła go na tym stanowisku dotychczasowa wiceprzewodnicząca RP Monika Kośmińska. Nowa wicestarosta nie mogła zasiadać równocześnie w fotelu wiceprzewodniczącej, dlatego zaistniał wakat na tej funkcji. Radni wybraliby nową osobę już rok temu. Niestety na przeszkodzie stanęła pandemia i obrady toczące się wówczas tylko w systemie zdalnym lub hybrydowym. Dopiero 24 czerwca samorządowcy mogli spotkać się w sali konferencyjnej starostwa w komplecie. Wtedy też zapadła decyzja, by obsadzić wakujące od prawie roku stanowisko.

Kandydatów do funkcji wiceprzewodniczącego zostało zaproponowanych dwóch. Wicestarosta Monika Kośmińska zgłosiła radną Sylwię Sieraj, która przyjęła kandydaturę. Natomiast radna Teresa Rayska zasugerowała, by tę funkcję objął ktoś z Dęblina i wskazała na Dariusza Cenkla. Ten jednak odmówił wzięcia udziału w kandydowaniu. Pozostała więc jedna kandydatka.

Reklama

Radni dokonali wyboru w wyborach tajnych. Kandydaturę Sylwii Sieraj poparło 14 z 16 radnych obecnych na sesji. Dwóch wstrzymało się od głosu. Nowo wybrana wiceprzewodnicząca podziękowała radnym za zaufanie. - Jest to dla mnie ogromny zaszczyt pełnić tę funkcję. Zobowiązuję się wypełniać swe obowiązki sumiennie i należycie – mówi Sieraj.

Sylwia Sieraj jest pracownikiem Urzędu Miejskiego w Rykach i kieruje pracami referatu ds. gospodarki odpadami. Drugą kadencję pełni też funkcję sołtysa sołectwa Ryki Królewskie.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kaska - niezalogowany 2021-06-27 23:59:38

    Byłam na rynku i od lat te same klempy na ławce w samym rogu przekleństwa papierochy i telefon . Patologia rynkowa ma się w najlepsze A dzieciaczki rzucają mięsem aż uszy wiedna. PATOLA

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości