Reklama

Reanimacja trwała 30 minut

Uczniowie ryckiego "Mechanika" przystąpili do bicia rekordu z udzielania pierwszej pomocy

W ten sposób samorząd uczniowski ZSZ nr 1 im. Wł. Korżyka uczcił Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. 16 października odbyła się już 7 edycja akcji współorganizowanej z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wstępne szkolenie wśród wybranych klas przeprowadzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej wspierani przez Ochotniczą Straż Pożarną z Ryk.

O godzinie 12.00 w całej Polsce, w 1399 instytucjach, ochotnicy rozpoczęli nieprzerwaną, 30-minutową reanimację fantomów. W "Mechaniku" zgłosiło się 23 uczniów. Celem akcji była popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy.

Reklama

Uczestnicy mogli też dodatkowo skorzystać z narko- i alkogogli udostępnionych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w ramach programu zapobiegania alkoholizmowi i narkomanii.

W zeszłorocznej akcji wzięło udział 116 342 osoby. Czy udało się pobić ten wynik dowiemy się już niebawem.

Przypominamy: 2 oddechy + 30 uciśnięć  = życie!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości