W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Rykach obchody Dnia Edukacji Narodowej były uroczyste, a jednocześnie pełne uśmiechu i dobrej zabawy.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością emerytowani nauczyciele, którzy w przeszłości tworzyli historię szkoły. Szczególnie ciepło przyjęto byłego dyrektora, Zbigniewa Lipskiego oraz byłą dyrektor, Krystynę Grudniak.
Apel rozpoczął się od chwili ciszy, by uczyć pamięć zmarłych nauczycieli, którzy na zawsze pozostaną w sercach społeczności szkolnej.
Następnie odbył się najważniejszy moment dla najmłodszych – ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy oficjalnie stali się pełnoprawnymi członkami społeczności Mechanika.
Nie mogło zabraknąć elementów humorystycznych. Uczniowie pokazali, że mają głowy pełne pomysłów. Zaprezentowali skecz sytuacyjny z życia biblioteki.
Trzy pary pracowników szkoły wzięły udział w konkursie muzycznym, stylizowanym na teleturniej „Jaka to melodia?”. Okazało się, że mają świetne ucho i wszyscy zdobyli nagrody.
Młodzież złożyła wszystkim pracownikom oświaty wiele ciepłych słów, wyrażając wdzięczność zarówno na żywo, jak i w filmiku nagranym specjalnie na tę okazję.
Muzyczną wisienką na torcie był występ szkolnego zespołu Rozkręceni Mechanicy, którzy jak zwykle nie zawiedli, grając i śpiewając piosenki, m.in. z repertuaru zespołu Stare Dobre Małżeństwo.
Po części artystycznej nastąpił czas na wyróżnienia. Najpierw wręczono nagrody uczniom, którzy w ubiegłym roku szkolnym zdobyli zaszczytny tytuł „Najlepszy w zawodzie”. Następnie nauczyciele wyróżniający się w swojej pracy zostali uhonorowani nagrodami dyrektora szkoły.
To był dzień, który po raz kolejny przypomniał, jak ważna i wyjątkowa jest rola nauczyciela.
Apel przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: Anny Marciniak, Pawła Wardy, Witolda Wojtasia oraz Pawła Parzyszka.
fot. ZSZ nr 1 w Rykach
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze