Reklama

Rozmawiali o koronawirusie, ptasiej grypie i "bestii ze Wschodu"

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego odbył posiedzenie w formie wideokonferencji. Wzięli w nim udział burmistrzowie i wójtowie gmin z powiatu ryckiego oraz służby, inspekcje i straże powiatowe

Posiedzenie poprowadził przewodniczący powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego -starosta rycki Dariusz Szczygielski.

Głównymi tematami spotkania były:

  • prognozowane niekorzystne zmiany meteorologiczne „bestia ze wschodu”;
  • sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu;
  • zagrożenie rozprzestrzenianiem się wirusa Ptasiej Grypy H5N8.

Starosta Rycki zwrócił się do burmistrzów i wójtów i przypomniał o zadbaniu o właściwe utrzymanie przejezdności dróg. Ponadto poprosił o zwrócenie uwagi na osoby bezdomne i samotne oraz zabezpieczenie sprawnego dowozu dzieci do szkół.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rykach Grażyna Rybak podsumowała rok 2020 i omówiła bieżącą sytuację epidemiczną na terenie powiatu. W przedmiotowej sprawie Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Rykach mł. insp. Jacek Figiel przedstawił sytuację przestrzegania kwarantanny przez mieszkańców Powiatu Ryckiego oraz konieczność wręczania mandatów ze względu na nieprzestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. Kwestię wirusa Ptasiej Grypy H5N8 omówiła Powiatowy Lekarz Weterynarii Agnieszka Smyl.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kokos - niezalogowany 2021-01-17 18:10:41

    ""konieczność wręczania mandatów ze względu na nieprzestrzeganie zasad reżimu sanitarnego" Dobre. Ale na podstawie jakich przepisów? Bo te, które wymyślił pisland, to każdy sąd uchyla, jako niezgodne z Konstytucją.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości