Nowy dach, elewacja, okna i drzwi. W Kłoczewie ruszyła modernizacja siedziby miejscowej straży pożarnej
Główne prace skoncentrują się na wymianie pokrycia dachowego. - Przy tych robotach wzmocnimy więźbę dachową, przeprowadzimy izolację cieplną stropów i izolację w połaci dachowej. Przedłużymy krokwie, przemurujemy kominy, zamontujemy rynny i rury spustowe oraz instalację odgromową - wylicza wicewójt Zbigniew Gałązka. Ściany strażnicy również zmienią swój wygląd. Będą ocieplone od zewnątrz i zostaną pokryte nową elewacją. Przy okazji dojdzie do wymiany stolarki okiennej i drzwiowej. Wokół budynku pojawi się opaska z kostki brukowej.
Pewien zakres robót jest przewidziany też we wnętrzu remizy. Chodzi o malowanie ścian i uzupełnienie instalacji elektrycznych. - Ma to związek z wymianą sufitu w świetlicy na podwieszany i ocieplony - tłumaczy Gałązka. Zastępca wójta przyznaje, że ten zakres robót mógłby być większy. - Niestety musieliśmy go dostosować do naszych możliwości finansowych - zauważa.
O potrzebie inwestycji mówiło się od dawna. - Świetlica od dziesięcioleci nie była remontowana. Wymaga natychmiastowych działań, chociażby wymiany więźby dachowej. Ale jej wizerunek zewnętrzny też budzi wiele zastrzeżeń - przyznaje wójt Zenon Stefanowski.
Z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich strażakom udało się pozyskać 300 tys. zł. Koszt zadania to ponad 650 tys. Brakujące pieniądze pochodzić będą m.in. z budżetu gminy Kłoczew.
- Remont jest potrzebny. Świetlica często jest wykorzystywana na imprezy okolicznościowe. Myślę, że mieszkańcy będą chętniej ją odwiedzać, jeśli poprawią się warunki lokalowe - uważa Damian Łysiak, prezes OSP Kłoczew.
Fot. Facebook OSP Kłoczew
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Jo w Ty sali to panny rwołem.
Jo w Ty sali to panny rwołem.