Dziś wierni przeżywają szóstą niedzielę Wielkiego Postu. Nazywana jest Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej i rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia
Niedziela Palmowa na przestrzeni wieków otrzymywała różne określenia. Zawsze była niedzielą przygotowującą do Paschy Pana. - Dzisiejsza liturgia nieco różni się od tej, którą sprawujemy każdego dnia w naszych świątyniach, bowiem łączy w sobie wspomnienie tryumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy ze wspomnieniem Jego męki i śmierci na krzyżu - mówił na początku mszy świętej w kościele Najświętszego Zbawiciela w Rykach ks. Marcin Dąbrowski.
To właśnie w Niedzielę Palmową wierni gromadzą się przed kościołem, gdzie powinno odbyć się poświęcenie palm, odczytanie perykopy ewangelicznej o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy i uroczysta procesja do kościoła. Powinno, bo ze względu na epidemię koronawirusa tych elementów liturgii w tym roku jak i rok temu nie było. Kapłani święcili przyniesione palmy w kościołach.
.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze