Reklama

Ruch po wygraną do Tomaszowic

Piłkarze Ruchu Ryki w środę jadą do Tomaszowic na mecz drugiej rundy Pucharu Polski.

W pierwszej rundzie ryczanie pokonali 3:0 Czarnych Dęblin. Bramki w tamtym meczu strzelali: Szymon Rafeld - dwie i Marcel Gałązka - jedną. Niestety, wygrany w Dęblinie okupiona została kontuzjami dwóch podstawowych graczy Ruchu - Bartłomieja Bułhaka i Damiana Darni.

- Niestety, ale ich przerwa w grze będzie nieco dłuższa i może trwać nawet około mi3esiąca - mówi Sebastian Kozdrój, trener Ruchu Ryki. - Szkoda, bo to kluczowi nasi gracze i będziemy musieli sobie radzić bez nich.

Mecz drugiej rundy Pucharu Polski, w którym Ruch ponownie zagra na wyjeździe, tym razem w Tomaszowicach, odbędzie się w środę 17 sierpnia. Jak wiadomo granie w środku tygodniu dla klubów z niższych klas rozgrywkowych zawsze stanowi problem, przede wszystkim ze skompletowaniem składu. Mimo to ryczanie do Tomaszowic wybierają się po wygraną i awans do III rundy. Trudno, żeby było inaczej, skoro ich pucharowy rywal, Legion Tomaszowice, występuje w B klasie.

Reklama

- Jesteśmy faworytem tego spotkania i do Tomaszowic jedziemy po zwycięstwo - zapowiada trener Kozdrój. - W tym meczu będę chciał dać szansę naszym młodym "rezerwistom". Chcę, żeby zawodnicy, którzy zazwyczaj wchodzą na boisko z ławki rezerwowych mieli okazję do zagrania meczu z seniorami, żeby zdobywali doświadczenie w meczach o stawkę. To ogranie powinno później procentować w meczach ligowych. Mimo tego, że zagramy rezerwowym składem, to wierzę, że chłopcy podołają zadaniu i wygrają ten mecz.

------------

Reklama

Tomaszowice, 17 sierpnia (godz. 18:15)

Legion Tomaszowice (B klasa)

Ruch Ryki (Klasa Okręgowa)

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości