Reklama

Rusza budowa hali sportowej w Rykach

Burmistrz Ryk podpisał umowę z prezesem firmy Grand na budowę hali sportowo-widowiskowej w Rykach. Obiekt przy ulicy Warszawskiej ma być gotowy za 2 lata

Budowa pełnowymiarowej hali sportowej z zapleczem administracyjnym będzie kosztować 14,4 mln zł. Gmina pozyskała 3,5 mln zł dofinansowania z ministerstwa sportu. Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Rykach została podpisana umowa pomiędzy inwestorem - samorządem gminy Ryki a wykonawcą firmą Grand z Korzennej. Teraz urzędnicy mają 14 dni na przekazanie firmie placu budowy. Na początek trzeba wyburzyć kilka budynków m.in. starą halę sportową, budynki MGOSiR, czy zabudowania na działkach przy ulicy Warszawskiej, które wcześniej gmina odkupiła na potrzeby budowy hali sportowej.

- Myślę, że samą budowę pełną parą rozpoczniemy po pierwszym kwartale, bo w tej chwili kończymy jeszcze trzy duże inwestycje w innych miastach - mówi Andrzej Grygiel, prezes firmy Grand. Zapewnia, że hala będzie gotowa w zaplanowanym terminie. Podkreśla, że jego firma wybudowała już ponad 120 różnych obiektów dla inwestorów publicznych, w tym hale sportowe, baseny, komendy policji. - Nie wstydzimy się i nie boimy żadnej roboty - podkreśla.

Reklama

Prezes Grygiel nie wyklucza współpracy przy budowie lokalnymi firmami budowlanymi. - Cieszę się, że tu trafiłem i mogliśmy podpisać umowę. Myślę, że współpraca będzie nam się dobrze układała - oznajmia przedsiębiorca.

Rozpoczęcie budowy hali oznacza reorganizację nie tylko pracy MGOSiR, ale również sportowców. - Na czas budowy pracownicy zostaną przeniesieni do pomieszczeń zastępczych, natomiast piłkarze będą korzystać z wolnych pawilonów przy stadionie. Wciąż szukamy rozwiązania na przeniesienie siłowni, w której mogliby trenować zawodnicy Tura - mówi burmistrz Jarosław Żaczek.

Reklama

Pełnowymiarowa hala zawiera boisko z widownią na 340 osób, siłownię, boisko do squasha oraz zaplecze administracyjno biurowe dla MGOSiR.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2020-01-31 07:25:23

    "oznacza reorganizację nie tylko pracy MGOSiR" na tak prężnie działający obiekt to żadna strata

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2020-01-31 07:27:47

    zabierzmy już miejsca pisorkom przy przecinaniu wstęgi za 2 lata też chcemy mieć splendor , ogłaszam zapisy szarego luda ,kto chce przecinać : ja pierwsza juz w kolejce Renata , kto następny wpisujcie :

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość 2 - niezalogowany 2020-01-31 18:27:16

    O to mieszkamy w bogatej gminie 11 baniek poszło. Ale drogi mamy zrobione i innych obiektôw sportowych nie mamy a w istniejacych nie mieszczą sie sportowcy to mozemy szalec.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości