Burmistrz Ryk podpisał umowę z prezesem firmy Grand na budowę hali sportowo-widowiskowej w Rykach. Obiekt przy ulicy Warszawskiej ma być gotowy za 2 lata
Budowa pełnowymiarowej hali sportowej z zapleczem administracyjnym będzie kosztować 14,4 mln zł. Gmina pozyskała 3,5 mln zł dofinansowania z ministerstwa sportu. Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Rykach została podpisana umowa pomiędzy inwestorem - samorządem gminy Ryki a wykonawcą firmą Grand z Korzennej. Teraz urzędnicy mają 14 dni na przekazanie firmie placu budowy. Na początek trzeba wyburzyć kilka budynków m.in. starą halę sportową, budynki MGOSiR, czy zabudowania na działkach przy ulicy Warszawskiej, które wcześniej gmina odkupiła na potrzeby budowy hali sportowej.
- Myślę, że samą budowę pełną parą rozpoczniemy po pierwszym kwartale, bo w tej chwili kończymy jeszcze trzy duże inwestycje w innych miastach - mówi Andrzej Grygiel, prezes firmy Grand. Zapewnia, że hala będzie gotowa w zaplanowanym terminie. Podkreśla, że jego firma wybudowała już ponad 120 różnych obiektów dla inwestorów publicznych, w tym hale sportowe, baseny, komendy policji. - Nie wstydzimy się i nie boimy żadnej roboty - podkreśla.
Prezes Grygiel nie wyklucza współpracy przy budowie lokalnymi firmami budowlanymi. - Cieszę się, że tu trafiłem i mogliśmy podpisać umowę. Myślę, że współpraca będzie nam się dobrze układała - oznajmia przedsiębiorca.
Rozpoczęcie budowy hali oznacza reorganizację nie tylko pracy MGOSiR, ale również sportowców. - Na czas budowy pracownicy zostaną przeniesieni do pomieszczeń zastępczych, natomiast piłkarze będą korzystać z wolnych pawilonów przy stadionie. Wciąż szukamy rozwiązania na przeniesienie siłowni, w której mogliby trenować zawodnicy Tura - mówi burmistrz Jarosław Żaczek.
Pełnowymiarowa hala zawiera boisko z widownią na 340 osób, siłownię, boisko do squasha oraz zaplecze administracyjno biurowe dla MGOSiR.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
"oznacza reorganizację nie tylko pracy MGOSiR" na tak prężnie działający obiekt to żadna strata
zabierzmy już miejsca pisorkom przy przecinaniu wstęgi za 2 lata też chcemy mieć splendor , ogłaszam zapisy szarego luda ,kto chce przecinać : ja pierwsza juz w kolejce Renata , kto następny wpisujcie :
O to mieszkamy w bogatej gminie 11 baniek poszło. Ale drogi mamy zrobione i innych obiektôw sportowych nie mamy a w istniejacych nie mieszczą sie sportowcy to mozemy szalec.
Gość 2 cóż za debilny komentarz. Zamiast chwalić, że w ogóle coś się w tych Rykach robi to krytykujesz. Na wioskach w Kłoczewie i Stężycy mają super hale ale jakoś nie słyszałem żeby tam ktoś taką inwestycję krytykował.
I kolejna psia buda, na którą samorząd nie będzie miał kasy aby to utrzymać, podatki podniosą i zarazem śmieci, odechce się wam tej hali.
Wkońcu coś się dzieje w Rykach, aż miło popatrzeć. Hala sportowa to szansa dla dzieci i młodzieży żeby osiągnąć sukcesy w sporcie. Więc brawo za taką decyzję Panie Burmistrzu!
Na otatniej fotografi jest ok.Wystarczylo odmalować ,a kasę dać na nagrody.
ale na hale pewnie nie wejdą geje i les i inni -inni, bo powiat podpisał wiemy co rękoma radnych
Mieszkańcy gminy szykujcie portfele na nowe daniny i podwyżki lokalnych podatków, w końcu wódz i jego świta muszą jakoś zapełnić gminną kasę, po takim ubytku mamony, żeby potem im słupki wyborcze skoczyły.
To naprawdę już nie ma na co przeznaczyć na coś pożytecznego niż jakaś hala sportowa? Targowisko ok było potrzebne żeby ludziom godnie służyło i tu szacun za taki pomysł. Kto chce pograć w jakieś sporty to są hale przy szkołach i każdy wie jak z tego korzystać.
Nie Chcę nikomu ubliżać.wypowiedzi niezadowolonych powalają...brak słów .wygląda to tak "ja jestem tłuk bez żadnych zainteresowań" to po co młodzieży hala sportowa? Wstydżcie się.Gratulacie dla Władz za słuszną decyzję. Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dochodził.
hala ok -ale czy bedzie stac utrzymac?to jest w planowaniu najwazniejsze czy jest biznesplan na np. 5 lat po wybudowaniu skąd bedzie kasa itd na utrzymanie ? albo skąd bedą zabierane pieniądze na utrzymanie? i czy wejdą na hale np afrykanin , les , itp ludzie ?bo za tych włodarzy mają "zakaz " w powiecie
Nie bój się, długopis zapowiedział, że rozważy podpisanie ustawy o związkach partnerskich, to potem może wam pisiory zezwolą na kąciki dla zmiennopłciowych.
moze pozniej tez inna frakcja rządząca po rzadach pis podpisze w powiecie deklaracje ,ze np dzieci pisowych rodziców i wielbicieli pis siedza w ostatnich ławkach w szkole ,w kinie ,w autobusie na stojaka itp tak dla równowagi za deklaracje teraźniejszą
To ta frakcja będzie musiała wydać kupę kasy na prawników i przegrane procesy, po tym jak zostaną oskarżeni o np:. naruszenie dóbr osobistych przez tych ludzi.
Szczerze wątpię, żeby chcieli tyle ryzykować, łącznie z utratą poparcia społecznego.
co ty opowiadasz deklaracje są legalne i ważne tak jak ta co podpisana jest w powiecie ryckim teraz . to jakie procesy ,wszystko bedzie legalnie (ze nei wolno siedziec np dzieciom pis w ławkach przednich)
Co do dzieci, o których tak często wspominasz, to te deklaracje są przeciwko ich seksualizacji, uczenia ich zgody na seks we wczesnym wieku i wydawania ich wszelkiej maści zbokom i pedofilom w ramach tej waszej deklaracji
A nie przeciwko wam, jak usiłujecie to wmówić społeczeństwu w tej waszej wiecznej śpiewce pokrzywdzonej mniejszości co poprzez swoją cierpiętniczą postawę stara się wymusić na większości pójście na coraz to większe ustępstwa wobec waszej grupki odmieńców.
to moze jak deklaracja w powiecie ok ,to moze trzeba sciagnąc z e szkół urzędów znaki chrzescijaństwa bo to urzedy a nie wyznaniowe państwo , wiara to w sercu , kosciele i w domu u kazdego , tam jej miejsce
To co tu wypisujesz to kolejny sposób waszej grupki na oderwanie dzieci, młodzieży od kościoła, rodziny w celu urobienia ich na takiego szarego przeciętnego człowieka, który by był zapatrzony we władzę i jej całkowicie posłuszny, był gorliwym wyznawcą tej waszej lewackiej ideologii.
ja ci kościoła nie zamykam ,urząd jest urząd . i zasady zasadami
Ale na razie to nie Ty o tym decydujesz. I musisz przełknąć tą gorzką prawdę, że Kościół będzie trwał pomimo waszego ciągłego lewackiego szczekania i nic tego nie zmieni.
ja własnie decyduje bo za mnie decyduje konstytucja ,ze kościół z urzędów i szkół tam nie ma miejca na inicjały religijne , a że wiekszosc urzedników łamie prawo to inny temat
A na jakiej podstawie Ty decydujesz?
I powiedz mi gdzie w Konstytucji jest napisane o rozdziale Kościoła od państwa?
I jakie przepisy prawne zabraniają wieszania krzyży w szkołach czy urzędach?
to ja sobie powiesze w urzedzie i szkole flage zydowską
Widzę ogarnęła Cię całkowita bezradność odnośnie omawianej kwestii, to sięgasz po argumenty, które się mają do tematu, jak pies do jeża. To na złość babci odmrozisz sobie uszy. Także nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Ci powodzenia, bo będzie Ci potrzebne. )
nie chce mi się juz , religia ze szkół , urzedów, sejmu itd krzyze w kościołach i domach i tyle w temacie
Z kolei na pytanie „Jakie symbole religijne powinny być umieszczone w urzędach publicznych w Polsce”:
58 proc. respondentów odpowiedziała "żadne",
37 proc. zgodziłoby się na krzyż,
3 proc. zgodziłoby się na półksiężyc (symbol islamu),
1 proc. na gwiazdę Dawida (symbol judaizmu),
1 proc. na Koło Dharmy (symbol buddyzmu).
"oznacza reorganizację nie tylko pracy MGOSiR" na tak prężnie działający obiekt to żadna strata
zabierzmy już miejsca pisorkom przy przecinaniu wstęgi za 2 lata też chcemy mieć splendor , ogłaszam zapisy szarego luda ,kto chce przecinać : ja pierwsza juz w kolejce Renata , kto następny wpisujcie :
O to mieszkamy w bogatej gminie 11 baniek poszło. Ale drogi mamy zrobione i innych obiektôw sportowych nie mamy a w istniejacych nie mieszczą sie sportowcy to mozemy szalec.