Seniorzy będą mogli dostać szczepionkę już 22 marca
Zapisy potrwają trzy dni, ale 69-latkowie będą mogli zgłosić chęć przyjęcia dawki szczepionki również w późniejszym terminie.
Dla osób zarejestrowanych szczepienia rozpoczną się od poniedziałku 22 marca.
Na szczepienia można zarejestrować się za pomocą bezpłatnej infolinii pod numerem 989. Można również skorzystać z e-rejestracji na stronie gov.pl/szczepimysie lub zarejestrować się w swojej przychodni zdrowia. W ciągu pieszej godziny od uruchomienia rejestracji, na sczepienie zgłosiło się już ponad 100 tysięcy seniorów w wieku lat 69. Ta grupa łącznie liczy 460 tysięcy osób.
Z kolei w środę (10 marca) rozpoczęły się zapisy na szczepienia pacjentów onkologicznych, dializowanych, przed i po przeszczepach oraz mechanicznie wentylowanych. Wszyscy oni nalezą do grupy 1B, czyli osób przewlekle chorych i narażonych na zwiększone ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
A jo mnie młodygo byko kiedy zascepita?Tez chco chodzic bez masecki po rtnte no poczto!
A jo mnie młodygo byko kiedy zascepita?Tez chco chodzic bez masecki po rtnte no poczto!