Reklama

Ruszyły szczepienia dla 69-latków

Seniorzy będą mogli dostać szczepionkę już 22 marca

Wczoraj rozpoczęły osoby z rocznika 1952 mogą zapisywać się na szczepienia przeciwko Covid-19

Zapisy potrwają trzy dni, ale 69-latkowie będą mogli zgłosić chęć przyjęcia dawki szczepionki również w późniejszym terminie.

Dla osób zarejestrowanych szczepienia rozpoczną się od poniedziałku 22 marca.

Na szczepienia można zarejestrować się za pomocą bezpłatnej infolinii pod numerem 989. Można również skorzystać z e-rejestracji na stronie gov.pl/szczepimysie lub zarejestrować się w swojej przychodni zdrowia. W ciągu pieszej godziny od uruchomienia rejestracji, na sczepienie zgłosiło się już ponad 100 tysięcy seniorów w wieku lat 69. Ta grupa łącznie liczy 460 tysięcy osób.

Reklama

Szczepionki dla przewlekłe chorych

Z kolei w środę (10 marca) rozpoczęły się zapisy na szczepienia pacjentów onkologicznych, dializowanych, przed i po przeszczepach oraz mechanicznie wentylowanych. Wszyscy oni nalezą do grupy 1B, czyli osób przewlekle chorych i narażonych na zwiększone ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Scepomiron - niezalogowany 2021-03-12 13:47:05

    A jo mnie młodygo byko kiedy zascepita?Tez chco chodzic bez masecki po rtnte no poczto!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości