Starszy aspirant Agnieszka Marchlak zastąpiła Radosława Żmudę na funkcji oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Rykach
St. asp. Radosław Żmuda zaczął pełnić obowiązki zastępcy naczelnika Wydziału Prewencji. Zastąpił Elżbietę Dziudzik, która odeszła na emeryturę. Rzecznikiem ryckiej policji był od kwietnia 2020 roku. Kilka dni temu jego miejsce zajęła st. asp. Agnieszka Marchlak. W policji pracuje od blisko 15 lat. Od początku w ryckiej komendzie. Jest absolwentką prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracę w policji pani Agnieszka zaczynała od Wydziału Prewencji, później była "drogówka". Po 2 latach przeszła do Wydziału Kryminalnego. Pracowała w nim do tej pory. Najpierw w zespole operacyjno-rozpoznawczym, a później w "dochodzeniówce".
- Moje plany życiowe przed laty zawsze były związane, może nie tyle z policją, co z prawem. Nawet jak się specjalizowałam później na studiach, to właśnie pod kątem prawa karnego i docelowo znalazłam się w policji - opowiada pani rzecznik. Swojej decyzji nie żałuje. - Gdybym jeszcze raz miała wybierać, to też wybrałabym pracę w policji. Daje mi ona dużo satysfakcji i niesamowicie rozwija - podkreśla.
6 stycznia zaczęła pełnić obowiązki oficera prasowego KPP w Rykach. Do jej zadań należy nie tylko kontakt z mediami, ale także informowanie o aktualnych wydarzeniach, współpraca z samorządami czy wspieranie działań profilaktycznych. Dzień pracy zazwyczaj zaczyna się o 7 rano. - Przeglądam książkę zdarzeń, rozmawiam z policjantami, aby doprecyzować informacje o wydarzeniach - mówi st. asp. Agnieszka Marchlak. Gdy dostała propozycję zmiany stanowiska pracy długo się nie zastanawiała. - Postanowiłam sprawdzić się. To stanowisko ma na pewno inny charakter od tych, na których do tej pory pracowałam, ale jest ciekawe. Myślę, że będę mogła wnieść dużo swojego doświadczenia, ale też wielu nowych rzeczy się nauczyć - oznajmia nowa rzecznik. Pierwsze dni na nowej funkcji zalicza na plus. - Mam nadzieję, że kolejne dni, miesiące potwierdzą, że to była moja kolejna dobra decyzja w pracy zawodowej. Warto w życiu próbować różnych rzeczy - oznajmia pani Agnieszka.
Po pracy zajmuje się domem i rodziną. Ma dwójkę dzieci w wieku 5 i 8 lat. - Zajmuję się głównie nimi, ale powoli zaczynam też wracać do swojego hobby. Lubię książki, dobry film i muzykę rockową. Interesuję się też historią. Jeżdżę też na rowerze i biegam - oznajmia rzecznik ryckiej policji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze