Po raz dwudziesty trzeci został rozegrany Turniej Ryckie Orliki. Tym razem wzięły w nim udział dzieci urodzone w roku 2017 i młodsi. Patronat nad imprezą objął Dariusz Szczygielski starosta powiatu ryckiego, a dekoracji dokonała m.in: Elżbieta Kuchnio prezes MKS Ruch Ryki.
W turnieju rozegranym w Hali Sportowej w Rykach wzięły udział zespoły reprezentujące kluby: MKS Ruch Ryki, Amator Leopoldów/ Rososz, Orlęta Radzyń Podlaski, Cisowianka Drzewce, Orzeł Parysów, Grom Trojanów, Perełki Puławy i Powiślak Końskowola.
Na zawodach nie prowadzono klasyfikacji. Każdy uczestnik zawodów otrzymał medal oraz zestaw ,,startowy'' , każdy zespół puchar.
Dla wielu chłopców i dziewczynek Ryckie Orliki to pierwszy turniej w życiu, który zapamiętają do końca życia.
Historia turnieju zaczęła się w 2009 roku. To wtedy nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach: Mariusz Nastalski i Robert Piotrowski zorganizowali go po raz pierwszy z myślą o swoich wówczas siedmioletnich synach: Kajtku Nastalskim i Borysie Piotrowskim. W sobotę 30 listopada już dwudziestodwuletni: Kajetan wystąpił w roli sędziego, a Borys był trenerem Ruchu Ryki. W zawodach w drużynie Ruchu zagrał wnuk Roberta Piotrowskiego siedmioletni Franek Sprawka. Swoje urodziny na turnieju obchodził Adam Kosiorek, który reprezentował Amatora Leopoldów/Rososz.
Organizatorami turnieju byli: Miejski Klub Sportowy Ruch w Rykach i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Rykach. Dekoracji uczestników dokonali: Elżbieta Kuchnio prezes MKS Ruch Ryki, a w imieniu starosty powiatu ryckiego Dariusza Szczygielskiego Sylwia Sieraj - radna powiatu ryckiego.
Organizatorzy dziękują Donacie Łukasiak dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Rykach oraz pracownikom Hali Sortowej w Rykach za pomoc w organizacji zawodów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze