Reklama

Ryki - Jubileuszowe kolędowanie w kościele Najświętszego Zbawiciela [WIDEO]

Najpiękniejsze kolędy i piosenki bożonarodzeniowe wybrzmiały w kościele parafialnym w Rykach. W święto Trzech Króli z koncertem wystąpiła schola „Niebieskie Owieczki” oraz zaproszeni goście

W tym roku przypada wyjątkowa rocznica w zespole. - Dwadzieścia lat temu powstało nasze stowarzyszenie i jego pierwsza sekcja, czyli schola - przyznaje Weronika Falenta-Brodowska, dyrygent „Owieczek”. Tak doniosły jubileusz spowodował, że do koncertu przystąpił pełen skład scholi, czyli 40 dzieci. Oprócz nich, gościnnie, swojego głosu użyczyły dawne uczestniczki grupy: Dominika Ruszkiewicz, Emilia Papiewska i Natalia Falenta. Obok nich pojawili się zaprzyjaźnieni z grupą: Izabela Kozdrój-Fijołek oraz Michał Miłosz.

Dużym atutem zespołu jest akompaniament na żywo. To zadanie nieodmiennie spoczywa na głównym aranżerze i klawiszowcu, Tomaszu Antolaku. W tegorocznym koncercie warstwa muzyczna była jednak rozbudowana za sprawą dodatkowych instrumentalistów: basisty Marka Janica, gitarzysty Bartka Pawlika i perkusisty Przemysława Wójcika.

Reklama

Jak przyznaje kierownik zespołu, świąteczne kolędowanie było tylko wstępem do tegorocznych obchodów 20-lecia działalności stowarzyszenia i sekcji. - Mamy nadzieję, że w okresie letnim uda się nam jeszcze coś zorganizować - zaznacza Weronika Falenta-Brodowska.

 

 

 

fot. i video: Aneta i Zbigniew Czerscy

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości