Awanse i wyróżnienia, oficjalne przekazanie samochodów, otwarcie sali edukacyjnej "Ognik". Funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej świętowali Dzień Strażaka
Uroczystości odbyły się w czwartek (5 maja) na terenie komendy przy ul. Lubelskiej w Rykach. Uczestników powitał st. bryg. Krzysztof Morawski. Komendant powiatowy w okolicznościowym wystąpieniu podsumował działalność komendy w ostatnim okresie oraz przedstawił plany na kolejny rok. Dzień Strażaka był okazją do wręczenia odznaczeń, wyróżnień oraz awansów na wyższe stopnie służbowe strażakom. Podczas uroczystości miało miejsce przekazanie oraz poświęcenie mikrobusu do przewożenia ratowników oraz średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Dokonano również symbolicznego otwarcia sali edukacyjnej "Ognik".
W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, m.in. nadbryg. Grzegorz Alinowski - komendant wojewódzki PSP, Dariusz Szczygielski - starosta rycki, Monika Kośmińska - wicestarosta rycki, Leszek Kowalczyk - radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, ks. Wiesław Nestoruk - kapelan powiatowy strażaków, Beata Siedlecka - burmistrz Dęblina, Zenon Stefanowski - wójt gminy Kłoczew, Ryszard Piotrowski - wójt gminy Nowodwór, Barbara Pawlak - wójt gminy Ułęż, Ryszard Bieńczyk przewodniczący Rady Miejskiej w Rykach, st. bryg. w st. spocz Leszek Niewęgłowski - były komendant powiatowy PSP, st. asp. w stan spocz. Józefa Ratyna - przewodnicząca ryckiego Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP oraz przedstawiciele policji i wojska.
Fot. asp. Łukasz Lipnicki/Facebook KP PSP Ryki
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze