Reklama

RYKI - Z kranów leci brudna woda

Od wtorku wieczorem część mieszkańców miasta nie może używać bieżącej wody. To co leci z kranów nadaje się tylko do spłuczek w ubikacjach. Spółka komunalna zapewnia, że dziś wszystko powinno wrócić do normy

30 marca w godzinach wieczornych doszło do awarii studni nr 3, która jest połączona ze stacją uzdatniania wody na ul. Spacerowej w Rykach. Właśnie mieszkańcy podłączeni do tego ujęcia, odkręcając krany, widzą brudną ciecz. - Studnia została zamknięta, płukane są filtry w stacji uzdatniania wody - informuje Andrzej Waszczuk, dyrektor ds usług komunalnych. 

Pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej rozpoczęli chlorowanie i płukanie sieci wodociągowej. - Zakończy się w momencie zaniku mętności wody. Zakładamy, że w dniu dzisiejszym, w godzinach popołudniowych sytuacja powinna wrócić do normy - dodaje Waszczuk. 

Reklama

- Przepraszam mieszkańców za wynikłe niedogodności. Zapewniam, że awaria nie ma nic wspólnego z zakończoną niedawno inwestycją na ul. Swatowskiej - mówi Tomasz Pośpiech, prezes PGKiM Ryki.

 

 

 

 

 

fot. Facebook InfoRyki

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości