Od wtorku wieczorem część mieszkańców miasta nie może używać bieżącej wody. To co leci z kranów nadaje się tylko do spłuczek w ubikacjach. Spółka komunalna zapewnia, że dziś wszystko powinno wrócić do normy
30 marca w godzinach wieczornych doszło do awarii studni nr 3, która jest połączona ze stacją uzdatniania wody na ul. Spacerowej w Rykach. Właśnie mieszkańcy podłączeni do tego ujęcia, odkręcając krany, widzą brudną ciecz. - Studnia została zamknięta, płukane są filtry w stacji uzdatniania wody - informuje Andrzej Waszczuk, dyrektor ds usług komunalnych.
Pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej rozpoczęli chlorowanie i płukanie sieci wodociągowej. - Zakończy się w momencie zaniku mętności wody. Zakładamy, że w dniu dzisiejszym, w godzinach popołudniowych sytuacja powinna wrócić do normy - dodaje Waszczuk.
- Przepraszam mieszkańców za wynikłe niedogodności. Zapewniam, że awaria nie ma nic wspólnego z zakończoną niedawno inwestycją na ul. Swatowskiej - mówi Tomasz Pośpiech, prezes PGKiM Ryki.
fot. Facebook InfoRyki
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze