Reklama

Ryki: 12-latka trafiła do szpitala po wypadku na hulajnodze elektrycznej

Do groźnego wypadku doszło w niedzielne popołudnie na ul. 15. Pułku Piechoty „Wilków” AK w Rykach. Dwie nastolatki poruszały się jedną hulajnogą elektryczną, gdy 13-letnia kierująca straciła panowanie nad pojazdem. W wyniku zdarzenia poważnie ranna została 12-letnia pasażerka, którą przewieziono do szpitala.

Nastolatki jechały jedną hulajnogą

Jak ustalili policjanci, 13-letnia mieszkanka powiatu ryckiego kierowała hulajnogą elektryczną, przewożąc swoją 12-letnią koleżankę. W pewnym momencie dziewczynka zjechała z drogi dla rowerów na jezdnię, gdzie pojazd przewrócił się.

W wyniku upadku 12-latka doznała poważnych obrażeń i została przewieziona do szpitala. Funkcjonariusze podkreślają, że kierująca nie miała wymaganych uprawnień, a pasażerka nie korzystała z kasku ochronnego.

Policja apeluje o ostrożność

Służby przypominają, że hulajnogi elektryczne mogą rozwijać dużą prędkość i w razie wypadku nie chronią przed obrażeniami. Policja apeluje do rodziców i młodzieży o zachowanie szczególnej rozwagi oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości