W ryckiej komendzie odbyły się obchody Święta Policji. Uroczystość była okazją do podziękowania funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym za zaangażowanie i trud wkładany w codzienną służbę
Środa ryckim policjantom minęła pod znakiem awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań. Okazją była 104. rocznica powstania Policji Państwowej.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 9 na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Rykach, gdzie odbył się uroczysty apel.
Po uroczystym meldunku i powitaniu zaproszonych gości, komendant powiatowy policji inspektor Kazimierz Kula podziękował za dobrą służbę i pracę policjantom, jak też pracownikom ryckiej komendy, przypominając ilu nowym wyzwaniom w ostatnim czasie musieli sprostać. Podziękował również za współpracę i pomoc ze strony samorządów, instytucji oraz służb, dzięki którym funkcjonariusze na co dzień mogą wypełniać swoje obowiązki, a miasto i powiat uważane są za miejsca bezpieczne.
I zastępca komendanta wojewódzkiego policji inspektor Jerzy Czebreszuk oraz komendant powiatowy inspektor Kazimierz Kula wręczyli policjantom akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym roku awansowało 25 funkcjonariuszy.
Uroczystości uświetnili wokaliści z Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie wraz z instruktorem Ewą Rząsą.
Fot. KPP Ryki
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze