Reklama

RYKI Hala nabiera kolorów

Hala sportowo-widowiskowa przy ulicy Warszawskiej w Rykach jest już gotowa w ok. 75 procentach. Trwają prace nad elewacją obiektu

Budowlańcy pojawili się w Rykach pod koniec marca 2020 roku. Na początek w ruch poszły piły. Roboty rozpoczęły się od wycinki drzew i krzewów. Później trzeba było użyć cięższego sprzętu. Do wyburzenia były domy na działkach przy ul. Warszawskiej, które gmina odkupiła na powiększenie działki budowlanej oraz stara hala sportowa i budynki biurowe Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. "Zniknął"  słynny bar "Stadion".

Po przygotowaniu terenu można było wykopać i zalać fundamenty. Mury zaczęły piąć się w górę. Tempo robót było tak dobre, że pojawiła się szansa zakończenia budowy przed czasem. Niestety mocno we znaki budowlańcom dał się koronawirus. Pojawiły się nie tylko problemy z pracownikami, ale przede wszystkim z dostawą potrzebnych materiałów.  Pod koniec ubiegłego roku firma zwróciła się do gminy o zmianę terminu wykonania robót z 10 lutego na 10 maja 2022 roku. 

Reklama

Wykonawcą inwestycji jest firmą Grand z Korzennej. Będzie kosztowała 14,4 mln zł plus wyposażenie. Gmina na budowę obiektu pozyskała 3,5 mln zł z Ministerstwo Sportu oraz 7 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 

Według planów, hala będzie mogła być oddana do użytku od czerwca tego roku. - Spełnia się marzenie wielu mieszkańców. Przez wiele lat była mowa o tym, że taki obiekt w Rykach powinien być. Mimo różnych dyskusji na ten temat, biorąc pod uwagę skalę inwestycji i trudny okres, w jakim przyszło ją realizować, to jeśli ten obiekt wybudujemy i wyposażymy za kwotę obciążającą budżet na ok. 4 mln zł, to myślę, że warto było podjąć taką decyzję, bo realizujemy ją dla wielu pokoleń - mówi Jarosław Żaczek, burmistrz Ryk.

Reklama

Obiekt będzie miał ok. 2700 m2 powierzchni użytkowej. Na parterze zaplanowano miejsce do obsługi sprzedaży biletów, klatkę schodową z windą dla niepełnosprawnych, szatnię dla kibiców, zaplecze sanitarne. Pod trybunami ulokowano cztery szatnie dla zawodników. Na parterze znajdą się też pomieszczenia dla trenerów, sędziów, magazyn, punkt medyczny. W tej części ulokowano również dwa boiska do squasha, które zajmują dwie kondygnacje oraz siłownię (100 m2). Jest też dodatkowa klatka schodowa ewakuacyjna.

Na piętrze zaplanowano salę do fitness, szatnię, pomieszczenia biurowe oraz wejścia na trybuny (350 osób) i pomieszczenie dla komentatorów.

Reklama

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości