Tuż przed południem pierwsze samochody wjechały na obwodnicę Ryk
Budowa obwodnicy Ryk dobiegła końca. W okolicach wiaduktu nad drogą krajową nr 48 w Moszczance, przedstawiciele rządu, samorządów, wykonawców oraz dziennikarze spotkali się, żeby przeciąć symboliczną wstęgę na oddanej do użytku kolejnego odcinka drogi ekspresowej S 17, czyli obwodnicy Ryk. Nowo oddany odcinek trasy ma ma ponad 20 km długości, od węzła Skrudki do węzła Ryki Północ. - Od czerwca oddaliśmy 60 km tej drogi, która "przybliża" Lublin do Warszawy - mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. - Dzięki temu kierowcy mogą o godzinę szybciej, bezpieczniej i bardziej komfortowo dojechać - zaznacza minister i przypomina, że kolejne odcinki trasy, które w całości połączą Lublin z Warszawą są w budowie.
Odcinek między Kurowem a Garwolinem kosztował 2 mld zł. Ponad połowę potrzebnych środków pochodzi z UE.
- Na obwodnicę Ryk użyliśmy 100 tys. m3 betonu i 110 tys. ton masy bitumicznej - informuje Piotr Kledzik, prezes PORR Infrastructure Polska, która jest wykonawcą drogi. Współpracowało przy niej 273 firmy. W szycie pracowało 800. pracowników, a w sumie 2,5 tys. osób.
Więcej w papierowym wydaniu "Twojego Głosu"
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
dzień dobry
o rany ilu "naszych Panów" otwierało tą obwodnice aby podniesc swoje ego polityczne. a wygląd obwodnicy czyli kształt trasy, kierunek ,zakrety itp odwzorowuje gdzie i jakie były intr....
Teatrzyk marionetek...Co ciekawe jak od razu widać kto lokalny a kto biznesmen...I na litość boska, czy nie można już kupić nowej marynarki jak stara przyciasna od tych kiełbasek wyborczych, kaszaneczek z otwarć remizy i itp śmiesznych imprez tłusto okraszanych
dzien dobry
a ile ksiądz bierze za chlapanie na takich imprezach?? i kto płaci? samorząd czy państwo lub (gddk)?moze ktos w temacie ?
Nie jakie intrygi tylko jakie były uwarunkowania terenu! Ludzie piszą co popadnie a nikt nie wie, że to najgorszy w budowie odcinek trasy bo tereny bagienne. Proponuję się najpierw dowiedzieć a później wypowiadać! Trzeba się cieszyć że można w coraz krótszym czasie dojechać z Warszawy do Lublina, a nie snuć zbędne spekulacje.
uwarunkowania??? pierdu pierdu
A gdzie są ekrany dźwiękowe??
takie same "uwarunkowania terenu" były jak np budowa 8mki k/kosciól wystarczy zobaczyc kto ma tam butiki
dobrze ze zaczęły budować tą drogę i obwodnicę Ryk inne wcześniejsze rządy , bo te sieroty jakby budowały strach pomyśleć, byłoby tak jak w stolicy za Lecha ,że zamiast budowac całe 4lata to sprawdzał wszystkich jak policjant a cwaniak Piskor wybudował z 2 mosty i oczywiscie ktoś tam też zarobił pewnie gdzies na boku itp sytuacje ale zwykły człowiek do tej pory tyle lat ma po czym jezdzic
Treść komentarza...
No to teraz może zamówić PORR żeby otworzyli szpital Rycki ....bo coś utkneło otwarcie ...
firma porr była podobno pod pręgierzem, mussssss na szybkie otwarcie z tzw "góry" telegramy itp sprawy- wybory idą. Szpital daje mu 2 lata i znów upadłosć a tym samym po nim długi pozostaną jak po pksie za chwilę ,nie da się w biednej gminie powiecie utrzymać szpitala , jedyne wyjscie to zakopać swoje szable miecze i tylko jeden szpital z Dęblinem- jeden a solidny silny nowoczesny
targowisko próżności...
dziękujemy Panu Burmistrzowi za województwo Lubelskie -najbiedniejsze w POL i UNII ,od wieków z miasta Ryki ludzie jechali do stolicy po zakupy do pracy itp i po srednich szkołach pewnie z 80% wybierało WWA na dalszą nauke .Kazdego weekendu w knajpach w Rykach rozmowy młodzieży o WWA a Pan burmistrz załatwił nam kiedys lubelskie piszczące od bidy, wiemy dlaczego ....................zawsze lepiej być biednym u bogatego niż biednym u biednego ,Tylko kilka miejscowości miało wtedy wybór wojewodztwa z 5 miast w POlsce , ale z Trojanowem nie podrodze było ....?? a Dęblinem zawsze i tak żle sie współpraca ukł. bo oni tylko Puławy , ale polityka lokalna wtedy zadecydowała swoje bo w wojewodztwie ..... nie co dobre dla ludzi.
To dzięki naszemu Panu Burmistrzowi, to tylko Jego zasługa. Pan Jarek jest kochany takich ludzi nam trzeba, dobrych, uczciwych, katolików wierzących i praktykujących, ludzi o złotym sercu. Wara mi od niego wy lewaki, bo psem poszczuje .
no jak wszystkie takie katoliki jak "zadowolony" i jego burms.... mają wartości "psem poszczuje" to gratuluje
teraz juz wszyscy wiemy po co były (jak za Gierka) przyspieszane prace i termin przez premiera na obwodnicy Ryk.--- bo miał przejechac prezesicho do Lublina na konwencje i minister musiał sie pochwalic swojemu władcy ,ze jest super ministrem - t.j. nowoczesne zarządzanie
dzień dobry
o rany ilu "naszych Panów" otwierało tą obwodnice aby podniesc swoje ego polityczne. a wygląd obwodnicy czyli kształt trasy, kierunek ,zakrety itp odwzorowuje gdzie i jakie były intr....
Teatrzyk marionetek...Co ciekawe jak od razu widać kto lokalny a kto biznesmen...I na litość boska, czy nie można już kupić nowej marynarki jak stara przyciasna od tych kiełbasek wyborczych, kaszaneczek z otwarć remizy i itp śmiesznych imprez tłusto okraszanych
dzien dobry
a ile ksiądz bierze za chlapanie na takich imprezach?? i kto płaci? samorząd czy państwo lub (gddk)?moze ktos w temacie ?