Reklama

Ryki. Kierowcy jeżdżą już obwodnicą

Tuż przed południem pierwsze samochody wjechały na obwodnicę Ryk

Budowa obwodnicy Ryk dobiegła końca. W okolicach wiaduktu nad drogą krajową nr 48 w Moszczance, przedstawiciele rządu, samorządów, wykonawców oraz dziennikarze spotkali się, żeby przeciąć symboliczną wstęgę na oddanej do użytku kolejnego odcinka drogi ekspresowej S 17, czyli obwodnicy Ryk. Nowo oddany odcinek trasy ma ma ponad 20 km długości, od węzła Skrudki do węzła Ryki Północ. - Od czerwca oddaliśmy 60 km tej drogi, która "przybliża" Lublin do Warszawy - mówi Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury. - Dzięki temu kierowcy mogą o godzinę szybciej, bezpieczniej i bardziej komfortowo dojechać - zaznacza minister i przypomina, że kolejne odcinki trasy, które w całości połączą Lublin z Warszawą są w budowie.

Odcinek między Kurowem a Garwolinem kosztował 2 mld zł. Ponad połowę potrzebnych środków pochodzi z UE.

Reklama

- Na obwodnicę Ryk użyliśmy 100 tys. m3 betonu i 110 tys. ton masy bitumicznej - informuje Piotr Kledzik, prezes PORR Infrastructure Polska, która jest wykonawcą drogi. Współpracowało przy niej 273 firmy. W szycie pracowało 800. pracowników, a w sumie 2,5 tys. osób.

Więcej w papierowym wydaniu "Twojego Głosu"

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-09-06 12:56:21

    dzień dobry
    o rany ilu "naszych Panów" otwierało tą obwodnice aby podniesc swoje ego polityczne. a wygląd obwodnicy czyli kształt trasy, kierunek ,zakrety itp odwzorowuje gdzie i jakie były intr....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gosciowa - niezalogowany 2019-09-06 13:21:53

    Teatrzyk marionetek...Co ciekawe jak od razu widać kto lokalny a kto biznesmen...I na litość boska, czy nie można już kupić nowej marynarki jak stara przyciasna od tych kiełbasek wyborczych, kaszaneczek z otwarć remizy i itp śmiesznych imprez tłusto okraszanych

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2019-09-06 13:27:23

    dzien dobry

    a ile ksiądz bierze za chlapanie na takich imprezach?? i kto płaci? samorząd czy państwo lub (gddk)?moze ktos w temacie ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości