Do tej pory nikomu nie przeszkadzał brak symbolu Unii Europejskiej
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Rykach radna Joanna Gąska zwróciła uwagę na to, że na sali obrad brakuje flagi Unii Europejskiej. - Wykorzystujemy środki unijne, dlaczego w tej sali nie jest obecna nawet jedna flaga unijna - zastanawia się radna z Ryk.
Burmistrz Jarosław Żaczek czeka na inne opinie radnych. Jeżeli większość opowie się za zainstalowaniem flagi UE, to taka pojawi się na sali. Póki co na głównej ścianie wisi duże godło i herb Ryk. Są też flagi biało-czerwone. Burmistrz Jarosław Żaczek nie widzi potrzeby, żeby aż tak eksponować unijną flagę w tym miejscu. - Nikt nie kwestionuje naszej przynależności do UE, ale jak widać UE też nie zawsze ma pozytywny wpływ na to, co się w naszym kraju dzieje. Ja jestem zwolennikiem tego, że jesteśmy w Polsce i nasza flaga powinna być na tej sali - komentuje pomysł radnej burmistrz Ryk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
"Burmistrz Jarosław Żaczek nie widzi potrzeby, żeby aż tak eksponować unijną flagę w tym miejscu." Pan burmistrz sam lubi siebie eksponować a Unia mu przeszkadza jak jego poplecznikom w sejmie -solidarnej pol, jak by postawił flage unii to dopiero by dostał baty i telefony do pionu ustawiające .
hahahaha:"Pan burmistrz lubi siebie prezentowac" - no nie przesadzajmy....i co tu prezentowac, jak Matka Natura poskapila wszelkich walorow by je moc prezentowac..Raczej wiecej powinno sie ukrywac by nie obnizac walorow estetycznych u innych....
On to by pisowska flage zrobil.
Pisiory łapy po kasę wyciągają ale flaga be . Zaraz wyprowadza nas z Unii i będzie bida jak w Korei
Nikt nam nie daje niczego za darmo. Obudźcie się!. Dostajemy tylko część (około 70%)tego co wpłacamy. Bez demaggii. Przpomina mi przypisywanie nam miłośći do ZSRR.(nawet do Konstytucji chciano wprowadić taki zapis za Gierka)
Przynajmniej Gąskowa ma charakter i odwage przeciwstawić się Zaczkowi reszta to atencjusze
reszta waszmościów bo tak się czują w małych miasteczkach ci ludzie to do sterowania służy tym cwańszym co rządzą w gminach i powiatach i mają rozkazy z góry i wytyczne
jak się patrzy czasem na tych "ważnych " radnych w małych miastach to aż śmiech jak czuja sie jacy są mocni jacy ważni a w głowach pustka polityczna i zero nowoczesnego myslenia na przód , ale jak kościół im umysły układa to tak jest
Pisiorki to podejrzewam , ze nawet nie czytaja za czym glosuja. Szczegolnie ten won$aty
Ci radni mają poczucie jak by byli prezydentem USA
Flaga jest polska, bo póki co to tu jest Polska, a nie kolejna republika nowego ZSRR czyli UE. A prawo polskie ma pierwszeństwo przed unijnym. W związku z czym nie ma potrzeby stawiać flagi kolejnego tworu, który w pierwotnych zamierzeniach miał być tylko gospodarczym związkiem iluś tam krajów, a nie nowym totalitarnym molochem decydującym o wszystkim w każdej dziedzinie życia. Polska bierze też kasę z jakichś funduszy norweskich, amerykańskich itp. To rozumiem, że w flagi tych krajów też radna by chciała widzieć w sali obrad?
Nic dodać ,nic ująć!
kokos jest kokos
kokos to taki chłopski filozofffff
Ktoś inny będzie chciał zawiesić flagi watykańskie, ktoś inny białoruskie (ze względu na partnerstwo z Lachowiczami), a jeszcze inny flagę Izraela.
Brawo..tu jest POLSKA i ma być BIAŁO CZERWONA
Nasza ojczyzna to Rzeczypospolita Polska. Za biało - czerwoną flagę, możliwość mówienia po polsku ludzie oddawali życie. Tylko biało - czerwona nas Polaków symbolizuje. Jak ktoś kocha tak unijne kolory , niech sobie obwiesiswój dom i manifestuje umiłowanie lewactwa. Unia nie daje nic za darmo, płacimy ogromne składki na unijnych urzędasów.
to po co jezdzisz unijnymi drogami ,zapierdzielaj brukiem albo polnymi na okrężnie jakby nie unia to słoma i syf wszedzie byłby
płacimy składki smieszna wypowiedz my nie wiemy co to składka , szwaby ,angole to płacą a nie my
Zoska ty to typowa wiejska baba z waskimi horyzontami.....Wiekszosc inwestycji to sa pieniadze z UE nie pieniadze PIS -ktory zadnych pieniadzy nie ma i nic nikomu nie daje!!!. Normalna rzecza w krajach uni jest ze w mistach przy urzedach sa flagi unijne....Ale skad ty prosta baba, nie ruszajaca 4 liter z tego zadupia moze o tym wiedziec. Wazne ze sie przespacerujesz w niedziele do kosciola i tyle twjej kultury i obycia a jeszcze pewnie pojawisz sie na imprezas masowych dla prostego ludu i to ci wystarcza do zycia.
Do d: i Maniusia: 1."Wielkiej Brytanii" już dawno nie ma w EU. 2. Ze składek przez nas płaconych dostajemy około 70%.Niemcy płacą najwięcej,ale najwięcej korzystają. Niemcy rządżą EU.W imę tzw."zieonego ładu" każą nam zamykać kopalnie,elektrownie,oparte o węgiel.(bo Polska posiada ten surowiec). Wcześniej pozamykano nam stocznie.Jednocześnie powstały nowe w Holandii i Niemczech. Sami przeciwnie: nie zamykają tylko budują nowe. Jest duży nacisk na likwidację hodowli zwierząt futerkowych,ostatnoi bydła,niebawek świń.Przygotowuje się ustawę "antyodorową".Czyli kompletną likwidacją polskiego rolnictwa. 3. Nikt niczego nie daje i nie da nam za darmo!!! Myślenie inne jest naiwne. Pamiętam,jak kiedyś ZSRR nam dawał.Widzę wielu naśladowców tego nyślenia (czy na pewno?). 4. Wolę słuchać i czytać takich Polaków jak Pani Zosia,niż "jaśnie oświeconych" ,ale niedouczonych dyskutantów,specjalistów od picia kawusi,koniaczku,wódeczki (chuch za mało szlachetny !) palenia papierosków i kanapowych dyskusji.
O wartości człowieka nie świadczy wiek, stanowisko i tytuły naukowe ani pochodzenie. Ale ośmielam się nadmienić, że nie jestem starą dewotą mieszkającą na wsi i nie ruszającą d... poza swój ogródek. Owszem chodzę do kościoła i jestem dumna z mojej wiary. Zwiedziłam kawał świata i dodam, że mam dwa tytuły naukowe i wiele lat edukacji za sobą. Jeśli ktoś wydaje opinię o osobie , która napisała kilka zdań prawdy to mierzy ludzi własną miarą.
naczytałeś się książek o żabkach i pleciesz swoje historie zdradzieckie
Masz racje Andy pokazales ze jestes takim samym umyslem ograniczonym jak Zoska...Jak ty chcesz przyszlosc budowac wydobywajac wegiel to cofnij sie do 19 wieku to byly zlote czasy kopaln i wegla ....Dzis wegiel to przezytek....Moze niech juz takie ograniczone umysly nie planuja przyszlosci przyszlym pokoleniom.....Andy miales swoj czas, teraz pozwol by mlodzi ludzie decydowali czy chca oddychac swiezym powietrzem a nie takie stare pierdziele o ograniczonych horyzontach i wiedzy ktora nie updajtowala sie o nowosci techniczne czy technologiczne....Zajmij sie sadzeniem rzodkiewek i salaty a postep techniczny zostaw madrzejszym
to jak to jest ,że Zosia taka uczona a politycznie myslenie ku Pis
Do Zosia. W Polsce stopniami naukowymi są: stopień doktora i doktora habilitowanego, przyznawane w określonych specjalnościach nauk.; tytułem naukowym zaś jest tytuł profesora określonej dziedziny nauk.
Zdecydowanie ma Pani rację.Taak trzymać! Ci,którzy Panią krytykują,w sposób chamski, pewnie niczego nie potrafią oprócz umieszczania inwektyw pod adresem innych,normalnych. Żeby być nowoczesnym człowiekiem,to trzeba umieć myśleć i mieć agumenty w dyskusji,a nie wyzwiska. Ja takimi nie przejmuję się. Niech sobie piszą co chcą.Spływa to po mnie.
W dumu niech se ze 100
Boże, typowe wschodnie piekiełko... Oczywiście, że lubelska prowincja nie wystawi flagi UE, bo UE upomina się o prawa osób LGBT, a to się PiS-iorom i klechom, którzy tu rządzą nie podoba...
Jak Ci się w Polsce nie podoba, zawsze możesz zmienić klimat. Po co na siłę tu tkwić. Wybierz zachód, gdzie są wspierane przez Ciebie orientacje, gdzie przebąkuje się żeby zalegalizować kazirodztwo i pedofilię. Ale jak tak dalej będą sprowadzać obce religijnie i kulturowo narody, to niedługo będzie jeden wielki kalifat i się skończy raj dla degeneratów. A to Twoje lgbt nie jest priorytetem dla unijnych władz, jest jedynie środkiem w celu rozbicia rodziny, odsunięcia od kościoła, promocji wszelkich wynaturzeń.
Panie Maniuś: Mój czas rzeczywiście mija. Cóż czasu nie cofnę. Muszę się z tym pogodzić. Rozumiem pański pęd do nowoczesności. Jest to normalne i pożądane. Na temat tak zwanych ekologicznych, odnawialnych źródeł energii(OZE) mogę podyskutować. Oczywiście merytorycznie, a nie ogólnikami,tak ja pan się wypowiedział. Znam się na tym. Jestem inżynierem elektrykiem. Na pewno nie tylko z papierkiem inżyniera. Jest oczywiście moda na OZE (głównie z powodów politycznych). OZE nie zawsze są ekologiczne, tak jak głoszą reklamy.(YT, FB, TVN) Nie mówi się na przykład o wpływie OZE na sieć zasilającą (wyższe harmoniczne, wzrost napięcia w sieci).Te poważne wady dotyczą oczywiście systemów marnej akości.Jednak jest tego pełno. Wiatraki mają niekorzystny wpływ na populację ptaków i innych zwierząt. Infradźwięki (o bardzo małej częstotliwości) wytarzane prze śmigła oddziaływuja niekorzystnie na zdrowie ludzkie. Jeśli chodzi o nowości techniczne w tym zakresie to chętnie wystartuję do pojedynku z panem . Jakoś dziwnie nie boję się przegranej. Nie podejmuję się startować w konkurencji wiedzy smartphone’owej. Oczekuję kulturalnej,merytorycznej odpowiedzi.Zdrówka.
Tak wam dobrze z tym wytworem który stworzył schemat ,,krajow dwoch prędkości,, który nam daje pieniądze z zabrane z naszej kieszeni i mówi co mamy robić tak jak kiedyś wschodni blok?
Super !,któtko i na temat!
Czego w budżetówce robi, niech idzie do prywatnego pracodawcy.Zobaczy jak łatwo.Tam mu flagę wlepia.
Panie Maniuś: Uzupełniając moją ostatnią wypowiedź,to moim zdaniem OZE(Odnawialne Źródła Energii) należy wprowdzać,jako alternatywę dla a energii pozyskiwanej z elektrowni węglowych. Generalnie nie mam nic przeciwko temu. Ale należy to robić rozważnie!.Nie na zasadzie pospolitego ruszenia,mody! Nie tak dawno moi znajomi prześcigywali się w tym,kto pierwszy kupi sobie samochód elektryczny. Dla mnie mój samochód zawsze nie był elementem dekoracyjnym, tylko "przyrządem do jeżdżenia". Powinno się także rozważać jaki wpływ na gospodarkę Polski będzie miała likwidacja węgla, jako surowca do wytwarzania energii elektrycznej.Innego surowca nie mamy.To jest sprawa już kilku nastepnych najbliższych lat. Jak pan wspomniał jestem osobą,której czas się kończy,-to prawda. Ale wy młodzi będziecie decydować, co będzie się działo w niedalekiej przyszłości . Czasami warto skorzystać z rad takich osób z pewnym doświadczeniem życiowym. jak Pani Zosia,czy innych. Ponadto mam prośbe o zmianę stylu wypowiedzi,pełnego epitetów,niezdrowych emocji, na rzeczową,kulturalną dyskusję.Wtedy łatwiej się żyje. Inne państwa euopejskie jakoś nie likwidują kopalni węglowych. Czy my musimy w tym liderować ? Należy też uwzględnić jak zutylizować zużyte baterie słoneczne.Po 5-10 latach będzie tego całkiem sporo Podobnie jest z bateriami do samochodów elektrycznch,na które niebawem, przesiądą się kierowcy. W Holandii leża na złomowiskach stosy zużytch baterii do samochodów elektrycznych. (wiadomość z netu) Jak pan wspomniał (dosyć prześmiewczo,ja nie obraziłem nię na pana) postępu nie należy blokować. Ma pan rację,ale zawsze należy rozpatrywać różne aspekty zagadnienia. Chętnie poczytam pańską odpowiedź. Zdrowia!
Niech się weźmie kobieta za rozmowę na temat miasta, a nie zawraca głowę radnym flagą UE.
weźmie się jak pis pójdzie w pissssss ... a teraz trzeba pokazać nieudacznikom kto podniósł Polskę ,że przynależność do Unii dała efekt nowoczesności w miastach i wsiach .
https://www.money.pl/podatki/piwo-dym-i-zadnych-pytan-tak-dzialaja-nielegalne-kasyna-6662351632984832a.html
eur: Pańska wypowiedź jest prawie identyczna jak z czasów PRL. Podobnie mówiono o wkładzie Związku Radzieckiego i Lenina w rozwój Polski Ludowej. A myślełem,że Polacy potrafią myśleć.Okazuje się,że nie zawsze.
do poza Walką. nie porównuj ZSRR czasów bo to była przyjaźń na innych warunkach , a nie na partnerskich , pewnie wielcy w Unii plują sobie w buzie ,że przygarneli dziki wschód i środek Europy do Unii czyli rozszerzenia , nie było Polaczków z szabelkami itp nacji był spokój przez 40lat i rozwój Unii a nie zajmowanie się wojenkami jak teraz
Trzeba patrzeć szerzej niż to co pokazuje TVN.Na początku tak było jak pan pisze. Teraz EU zdąża do ZSRE Teraz gołym okiem widać nakładanie nam kagańca.Przestajemy być traktowani na równych zasadch. Państwa zachodniej Europy mają tanią,bardzo dobrą siłe roboczą. Dobrą cechą EU jest wymiana handlowa.Ttak powinno być.Jest to oczywiście korzystne dla wszystkich państw EU. Wielkim w EU nie wychodzi z imigrantami z Afryki,,którzy nie zabierają się do pracy i nie asymiluja się kulturowo z tubylcami.Polacy to jednak inna,znacznie solidniejsza klasa pracowników.Nie musimy mieć kompleksów niewolnika .Róbmy swoje.Potrafimy to robić.Nie jesteśmy głupsi,gorsi,czy gorzej wykształceni. Wiem to z własnego doświadczenia. Wspłpracowałem ze specjalistami ze Szwajcarii,Włoch,Niemiec,UK,Farancji USA i innych krajów. PS. Tylko proszę nie przyklejać mi łaty "pisiora",nie jestem nim.Nie interesują mnie pojedynki jakichkolwiek partii politycznych.Mam marzenie,aby w Polsce była rzeczowa dyskuja,krytyka władzy,a nie donoszenie na swój kraj.
Te Twoje "wojenki" to jest walka o swoje prawa. Unia początkowo miała być tylko wspólnotą gospodarczą państw, a nie kolejnym ZSRR narzucającym państwom członkowskim swoje rządy. Powiedz czy chciałbyś, żeby ktoś obcy w Twoim domu dyktował CI warunki co masz prawo robić, a czego nie?
jakby pisiory były madre to by w Unii rządziły tak byłoby jakby dalej rządziły platfusy , na miejsce Anglii weszla by prawdopodobnie Polska do głównego stolika a wtedy ty ustawiasz kiedy kto i co , zawsze z dużym silnym być to jest profit : nauki, kasy ,wpływów a teraz jestesmy szarym śmiesznym państewkiem prawie juz poza Unią
bo szabelką se machać to może silny anie słabeusz jak My ,słabeusz gospodarczy polityczny wojskowy i dyplomatyczny
PIS i PO to jedna i ta sama opcja ciągle zmieniająca się u władzy. Dziwię się, że Polacy dalej dają się nabierać na ten numer. To tak jak w tej opowieści o dobrym i złym policjancie. I żadna z tych partii nie zrezygnuje z profitów z UE. Ale trzeba umieć się szanować i potrafić walczyć o swoje, a nie bez przerwy we wszystkim ustępować. Bo takie rozwiązanie zdaje się Ty proponujesz, być takim bezideowcem, bezwolną chorągiewką na wietrze, łykać wszystko jak leci. W sumie tak UE chce wykreować nowy model Europejczyka, zgodnie z poglądami komucha Spinellego, którego dziełka były podwalinami do założenia UE. Poglądy tego pana to zniszczenie państw narodowych, ich tożsamości, bez własnych rządów, walut, armii, podporządkowanych Brukseli, ustanowienie UE jako jednego państwa z własnymi władzami, gospodarką, armią używaną, poza celami obronnymi, do pacyfikowania buntów w pastwach członkowskich.
Szczegółnie polecam:https://youtu.be/HafbJ74XHbM Myślę ,że @waldek tego nie zechce słuchać. Zdrówka.
"PIS i PO to jedna i ta sama opcja ciągle zmieniająca się u władzy" co Ty za bzdurki piszesz to sa dwie różne wizje Państwa , Pis to socjalizm ,państwowe firmy i policyjne państwo i kontrola wszystkiego , a bonus to wielu nieudaczników beztalencia a PO platfusy to liberalizm rynek ,nowoczesne podejście do gospodarki jak najmniej państwa w niej , i patriotyzm nie szabelka i machanie flagą jak pis tylko nauką , biznesem ,towarem ,dyplomacją
PO proponuje takie nowoczesne podejście do gospodarki, że dotąd nie usunęli wszechobecnej biurokracji i podatków utrudniających prowadzenie działalności gospodarczej. Sami też nie wprowadzili żadnych ułatwień odnośnie prowadzenia firmy. Skoro są przeciwwagą dla PISu, to powinni to zrobić. A PIS jak zauważyłeś, to typowy socjal, który poza rozdawnictwem państwowej kasy nic nie potrafi zrobić. A kaczor tęskni za gospodarką centralnie planowaną rodem z ZSRR. Obie strony nadal utrzymują obecny status quo. To dwie dobrze zakonserwowane opcje, które nic nie robią poza przejmowaniem władzy, obsadzaniem stołkami siebie i swoich kolesi, ciągnięciem kasy na swoje lewe interesy z budżetu państwa. Czy kiedykolwiek jedna opcja rozliczyła jakąś aferę z drugiej strony? Oni się dogadali przy okrągłym stole co do podziału władzy, a Ty dalej wierzysz w te bajki. Zresztą większość z nich z jednej i drugiej strony, to byli towarzysze z PZPR i innych organizacji komunistycznych.
"Burmistrz Jarosław Żaczek nie widzi potrzeby, żeby aż tak eksponować unijną flagę w tym miejscu." Pan burmistrz sam lubi siebie eksponować a Unia mu przeszkadza jak jego poplecznikom w sejmie -solidarnej pol, jak by postawił flage unii to dopiero by dostał baty i telefony do pionu ustawiające .
hahahaha:"Pan burmistrz lubi siebie prezentowac" - no nie przesadzajmy....i co tu prezentowac, jak Matka Natura poskapila wszelkich walorow by je moc prezentowac..Raczej wiecej powinno sie ukrywac by nie obnizac walorow estetycznych u innych....
On to by pisowska flage zrobil.