Kolejne plany zrealizowane. W garażu komendy ryckiej straży stoi już nowiutkie Renault przystosowane do przewozu 9 osób
W najbliższym czasie samochód zostanie wprowadzony do podziału bojowego. Może przewieźć 9 osób. Jest wyposażony w silnik wysokoprężny o mocy 170 KM i automatyczną skrzynię biegów. Kosztował 182,7 tys. zł. Został zakupiony ze środków funduszu przeznaczonego na zwalczanie COVID 19.
Strażacy z Ryk starania o zakup takiego pojazdu podjęli w ubiegłym roku. Ma służyć do przewozu osób, np. do akcji ratowniczo - gaśniczych, ale nie tylko. - Podejmujemy również działania, które do tej pory nie były realizowane przez PSP. Chodzi o różnego rodzaju akcje związane np. ze szczepieniami, czy pomocą osobom poszkodowanym dotkniętych brakiem możliwości dojazdu z miejscowości ze względu np. na zaspy śnieżne. Może też stanowić zaplecze do skomplikowanych akcji - wylicza st. bryg. Krzysztof Morawski, komendant powiatowy PSP w Rykach.
To kolejny nowy samochód, który ostatnio pojawił się w garażu ryckiej straży. Pod koniec roku dzięki przychylności samorządów powiatu ryckiego, które w sumie przekazały 300 tys. zł straż otrzymała średni wóz bojowy marki Renault. W sumie kosztował ponad 740 tys. zł. Reszta potrzebnych środków pochodziła z budżetu państwa.
To jednak nie koniec potrzeb. Straż liczy, że jeszcze w tym roku poprawi się stan posiadania sprzętu o kolejny wóz ratowniczo gaśniczy.
(fot. KP PSP Ryki)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze