Reklama

RYKI Strażacy pojadą mikrobusem. Kosztował ponad 182 tys. zł

Kolejne plany zrealizowane. W garażu komendy ryckiej straży stoi już nowiutkie Renault przystosowane do przewozu 9 osób

W najbliższym czasie samochód zostanie wprowadzony do podziału bojowego. Może przewieźć 9 osób. Jest wyposażony w silnik wysokoprężny o mocy 170 KM i automatyczną skrzynię biegów. Kosztował 182,7 tys. zł. Został zakupiony ze środków funduszu przeznaczonego na zwalczanie COVID 19.

Strażacy z Ryk starania o zakup takiego pojazdu podjęli w ubiegłym roku. Ma służyć do przewozu osób, np. do akcji ratowniczo - gaśniczych, ale nie tylko. - Podejmujemy również działania, które do tej pory nie były realizowane przez PSP. Chodzi o różnego rodzaju akcje związane np. ze szczepieniami, czy pomocą osobom poszkodowanym dotkniętych brakiem możliwości dojazdu z miejscowości ze względu np. na zaspy śnieżne. Może też stanowić zaplecze do skomplikowanych akcji - wylicza st. bryg. Krzysztof Morawski, komendant powiatowy PSP w Rykach.

Reklama

To kolejny nowy samochód, który ostatnio pojawił się w garażu ryckiej straży. Pod koniec roku dzięki przychylności samorządów powiatu ryckiego, które w sumie przekazały 300 tys. zł straż otrzymała średni wóz bojowy marki Renault. W sumie kosztował ponad 740 tys. zł. Reszta potrzebnych środków pochodziła z budżetu państwa.

To jednak nie koniec potrzeb. Straż liczy, że jeszcze w tym roku poprawi się stan posiadania sprzętu o kolejny wóz ratowniczo gaśniczy.

 

(fot. KP PSP Ryki)

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości