Reklama

Sala gimnastyczna w Moszczance oficjalnie otwarta (ZDJĘCIA)

W lipcu ub.r. udało się wbić przysłowiową pierwszą łopatę na placu budowy. Po 14 miesiącach od tamtego wydarzenia można było przeciąć symboliczną wstęgę

 O potrzebie budowy sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia mówiło się w Moszczance od dawna, bo pomieszczenie, które "robiło" za taki obiekt (6 x 12 metrów) nie spełniało oczekiwań. Jeszcze gorzej zrobiło się po tym, jak pomieszczenie zostało przerobione na oddział przedszkolny, a uczniowie na lekcję W-F zaczęli chodzić do pobliskiej świetlicy wiejskiej. Było to 4 lata temu. Przygotowanie dokumentacji, projektu ale przede wszystkim pozyskanie pieniędzy na budowę trochę trwało, ale w lipcu ub.r. udało się wbić przysłowiową pierwszą łopatę na placu budowy. 1 września uczniowie nowy rok szkolny mogli rozpocząć w nowej sali gimnastycznej.

Poniedziałek był jednym z bardziej doniosłych dni w historii szkoły. Z różnych stron zjechali do Moszczanki goście, by wspólnie świętować oficjalne otwarcie sali gimnastycznej. - Naszym marzeniem było stworzenie optymalnych warunków i takiego miejsca, gdzie każde dziecko swobodnie mogłoby rozwijać się poprzez ruch, uprawianie elementów wybranych dyscyplin sportowych i uczestnictwo w zdrowej rywalizacji. Od teraz zacznie się lepsza przyszłość dla uczniów tej szkoły, którzy będą mogli ćwiczyć i rozwijać się w wymarzonych warunkach na miarę XXI wieku - mówi Joanna Stefaniak, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Moszczance. 

Reklama

Nowa sala została oddana do użytku w 65-rocznicę wybudowania budynku szkoły. Przy budowie sali gimnastycznej zaplanowano również dodatkowe pomieszczenie. Powstała nowa klasopracownia wyposażona dzięki programowi "laboratoria przyszłości". Szkoła otrzymała na to 60 tys. zł. Sala gimnastyczna ma pełne zaplecze. Oddzielne szatnie, prysznice, łazienki dla chłopców i dziewcząt. Obiekt jest również przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Jest również pomieszczenie gospodarcze, pokój dla nauczyciela z oddzielną łazienką. Sala połączona jest z budynkiem szkoły korytarzem. 

- Powstał piękny, nowoczesny i bezpieczny obiekt oczekiwany przez długie lata - mówi Jarosław Żaczek, burmistrz Ryk. Udało się go zrealizować dzięki wsparciu ze środków w ramach programu "Sportowa Polska". Ministerstwo sportu przekazało na budowę połowę potrzebnych środków. Inwestycja kosztowała blisko 2,7 mln zł. - Wierzę, że będą się tu rodziły talenty sportowe i o uczniach z Moszczanki będzie słychać w wielu miejscach, ale stworzyliśmy też wreszcie dobre warunki do pracy. Jestem przekonany, że ten obiekt będzie służył przez długie lata nie tylko uczniom, ale również mieszkańcom Moszczanki i okolicznych miejscowości, bo o to realizując tę inwestycję nam chodziło - podkreśla burmistrz Żaczek.

Reklama

Więcej w papierowym wydaniu Twojego Głosu

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości