Mimo czasami niełatwej drogi życiowej znajdują siłę i czas na działalność społeczną. Emeryci, renciści i inwalidzi świętowali Dzień Seniora
Dzisiejsze obchody rozpoczęła Msza św. w kościele Najświętszego Zbawiciela w Rykach w intencji emerytów, rencistów i inwalidów. Później uroczystość, zorganizowana przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Rejonowy Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Rykach, przeniosła się do sali kina "Renesans".
Takie spotkanie to dobra okazja, aby docenić rolę ludzi starszych w społeczeństwie. - To zaszczyt móc uczestniczyć w takich spotkaniach, bo one zawsze są pełne radości i uśmiechu - mówił burmistrz Ryk. - Mimo, że jesień kojarzy z taka pogodą, jaka była dzisiaj rano, trochę pochmurno, smutno , ale może być też jesień piękna, tak jak kilka dni temu w naszym parku, bogata i kolorowa. Życzę, aby Państwa jesień życia właśnie taka była - podkreślił Jarosław Żaczek.
Dzień Seniora to również okazja do uhonorowania ludzi działających na rzecz Związku. Odznaki otrzymało w sumie 15 osób, a cztery zostało uhonorowane dyplomami. Wśród odznaczonych znalazło się dwie osoby, które emerytami jeszcze nie są, ale w uznaniu wybitnych zasług dla ZERiI, zostały odznaczone złotymi odznakami honorowymi. To Donata Łukasiak, dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Rykach oraz Dariusz Szczygielski, starosta rycki. - To dla mnie bardzo ważne odznaczenie. Mam nadzieję, że przez swoją blisko 30-letnią pracę w "kulturze" zasłużyłam na nie, bo to również nieodłączna praca z seniorami i ludźmi starszymi - mówi Donata Jurzysta.
Radości z odznaczenia nie kryje również starosta rycki. - To wielki zaszczyt otrzymać takie odznaczenie. Na pewno będzie ono mobilizowało do dalszej współpracy, żebyśmy mieli dużo satysfakcji z tego co się dzieje w naszym mieście i powiecie. Nie spodziewałem się odznaczenia, ale jest to bardzo miłe - przyznaje Dariusz Szczygielski.
Uroczystości towarzyszyły występy artystyczne. Na scenie zaprezentowali się: Hania, Aneta i Martyna Wieczorek - podopieczne MGCK w Rykach, chór "Relaks", Zespół śpiewaczo - obrzędowy "Karczmiska" z Leopoldowa oraz Zespół Tańca Ludowego "Ryki". Na koniec wszyscy mogli poczęstować się tortem ufundowanym przez burmistrza Ryk.
Wyróżnieni za zasługi dla ZERiI
Dużą Złotą Odznaką Honorową: Dariusz Szczygielski, Donata Łukasiak
Małą Odznaką: Irena Królik, Wiesława Bryzek-Długosz, Bożena Piętka, Henryk Piętka, Regina Jóźwik, Stanisław Jóźwik, Zbigniew Szymański, Barbara Czelej, Jadwiga Krzemińska, Ryszard Bichta, Mieczysław Małecki
Dyplomem: Bogumiła Fijoł, Aleksandra Czerniejewska, Jadwiga Puławska, Henryka Dąber
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze