Reklama

Seniorzy udowadniają, że jesień życia nie musi być nudna (ZDJĘCIA)

Mimo czasami niełatwej drogi życiowej znajdują siłę i czas na działalność społeczną. Emeryci, renciści i inwalidzi świętowali Dzień Seniora

Dzisiejsze obchody rozpoczęła Msza św. w kościele Najświętszego Zbawiciela w Rykach w intencji emerytów, rencistów i inwalidów. Później uroczystość, zorganizowana przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Rejonowy Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Rykach, przeniosła się do sali kina "Renesans".

Takie spotkanie to dobra okazja, aby docenić rolę ludzi starszych w społeczeństwie. - To zaszczyt móc uczestniczyć w takich spotkaniach, bo one zawsze są pełne radości i uśmiechu - mówił burmistrz Ryk. - Mimo, że jesień kojarzy z taka pogodą, jaka była dzisiaj rano, trochę pochmurno, smutno , ale może być też jesień piękna, tak jak kilka dni temu w naszym parku, bogata i kolorowa. Życzę, aby Państwa jesień życia właśnie taka była - podkreślił Jarosław Żaczek.

Reklama

Dzień Seniora to również okazja do uhonorowania ludzi działających na rzecz Związku. Odznaki otrzymało w sumie 15 osób, a cztery zostało uhonorowane dyplomami. Wśród odznaczonych  znalazło się dwie osoby, które emerytami jeszcze nie są, ale w uznaniu wybitnych zasług dla ZERiI, zostały odznaczone złotymi odznakami honorowymi. To Donata Łukasiak, dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Rykach oraz Dariusz Szczygielski, starosta rycki. - To dla mnie bardzo ważne odznaczenie. Mam nadzieję, że przez swoją blisko 30-letnią pracę w "kulturze" zasłużyłam na nie, bo to również nieodłączna praca z seniorami i ludźmi starszymi - mówi Donata Jurzysta.

Radości z odznaczenia nie kryje również starosta rycki. - To wielki zaszczyt otrzymać takie odznaczenie. Na pewno będzie ono mobilizowało do dalszej współpracy, żebyśmy mieli dużo satysfakcji z tego co się dzieje w naszym mieście i powiecie. Nie spodziewałem się odznaczenia, ale jest to bardzo miłe - przyznaje Dariusz Szczygielski.

Reklama

Uroczystości towarzyszyły występy artystyczne. Na scenie zaprezentowali się: Hania, Aneta i Martyna Wieczorek - podopieczne MGCK w Rykach, chór "Relaks", Zespół śpiewaczo - obrzędowy "Karczmiska" z Leopoldowa oraz Zespół Tańca Ludowego "Ryki". Na koniec wszyscy mogli poczęstować się tortem ufundowanym przez burmistrza Ryk.

 

Wyróżnieni za zasługi dla ZERiI

Dużą Złotą Odznaką Honorową: Dariusz Szczygielski, Donata Łukasiak

Małą Odznaką: Irena Królik, Wiesława Bryzek-Długosz, Bożena Piętka, Henryk Piętka, Regina Jóźwik, Stanisław Jóźwik, Zbigniew Szymański, Barbara Czelej, Jadwiga Krzemińska, Ryszard Bichta, Mieczysław Małecki

Reklama

Dyplomem: Bogumiła Fijoł, Aleksandra Czerniejewska, Jadwiga Puławska, Henryka Dąber

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości