Reklama

Seniorzy wracają na „uczelnię”

Sprawdzone zajęcia, ciekawe wykłady i nowe miejsca zajęć już czekają na uczestników. 28 września słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli rok akademicki

Mieszkańcy Ryk od ponad 10 lat spotykają się w ramach, powstałej przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury, nietypowej uczelni. Będąc w jesieni życia nie rezygnują z poszerzania wiedzy, zdobywania nowych zainteresowań i nawiązywania znajomości. Ich postawę podczas inauguracji pochwalił rycki starosta. - Dajecie Państwo najlepsze świadectwo tego, że nie ważne ile człowiek ma lat, ale ile się czuje. Dzięki Państwu marzenia nabierają nowego znaczenia - przekonuje Dariusz Szczygielski.

W tym roku chęć na realizację tych marzeń zdecydowała się rekordowa liczba uczestników. - Widzę wśród nas wiele nowych twarzy. Myślę, że razem z dotychczasowymi słuchaczami, może nas być już około setki. A szczególnie cieszę się z naszych honorowych, najstarszych wiekiem członkiń: Adeli Nosowskiej i Ireny Desko – zauważa Zofia Polak. Obie panie przybyły na rozpoczęcie roku.

Reklama

Swoją obecność w pierwszym dniu zajęć mocno zaznaczył też chór seniora „Relaks”, który takich okazji nie omija. Panie ku uciesze słuchaczy zaśpiewały kilka utworów. A w części wykładowej referat pt. „Jak zwyciężyć ten trudny czas” wygłosiła autorka książek i artykułów, Jolanta Szwalbe.

Wraz z pierwszym wykładem, uniwersytet ruszy z kolejnymi. Plan zajęć jest znany. Warto go jednak śledzić, bo są w nim naniesione ważne zmiany. Chodzi o zmiany lokalowe i godzin wykładów. Modyfikacje, jak sama prezes przyznała, mają związek z dużą liczbą słuchaczy. Więcej o zmianach w rozkładzie zajęć w najbliższym wydaniu gazety.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości