W Rykach odbyło się wyjątkowe wydarzenie, podsumowujące pierwszy rok uczestnictwa w Programie Gmina Przyjazna Seniorom oraz Ogólnopolskiej Karcie Seniora. Były wzruszenia, pouczające wykłady, a także występy młodych talentów. Zobacz, kto wspiera lokalnych seniorów i dlaczego warto dołączyć do inicjatywy!
Ośrodek Pomocy Społecznej w Rykach zorganizował uroczyste podsumowanie 1. roku uczestnictwa w Programie Gmina Przyjazna Seniorom oraz Ogólnopolska Karta Seniora. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem – dziękowano wszystkim za przybycie oraz firmom wspierającym seniorów.
Ważnym punktem programu był wykład pt. „Stop manipulacji, jak nie dać się oszukać”, który poprowadził Marek Pilch ze Stowarzyszenia MANKO i Głos Seniora. Spotkanie miało charakter edukacyjny i zostało bardzo dobrze odebrane przez uczestników.
Nie zabrakło także akcentów artystycznych. Publiczność zachwycili młodzi wykonawcy: Jagoda Jóźwik i Jakub Czeski, którzy zaprezentowali wyjątkowy występ. Organizatorzy nie kryli dumy i wdzięczności – ich występ określono jako wspaniały.
W wydarzeniu uczestniczyli i okazali wsparcie seniorom:
– Burmistrz Ryk Jarosław Żaczek
– Gmina Ryki
– Ośrodek Pomocy Społecznej w Rykach
– Centrum Kultury i Sportu w Rykach
Organizatorzy podkreślili, że chcą być z seniorami zarówno w chwilach radosnych, jak i tych trudniejszych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze