Jedni mówią "nareszcie będzie porządek", inni - głównie kierowcy - bulwersują się, że władza utrudnia im życie
Wzdłuż odcinka ulicy Słowackiego w Rykach drogowcy ustawili słupki. Zabezpieczają przed wjazdem samochodów na pas zieleni oraz, po drugiej stronie, parkowanie przy krawędzi jezdni. Drogowcy tłumaczą to przede wszystkim względami bezpieczeństwa.
- Mieliśmy wiele sygnałów od mieszkańców z prośbą o rozwiązanie problemu parkujących w tym miejscu samochodów - przyznaje starosta rycki. Dariusz Szczygielski odpiera zarzuty kierowców, że słupki zostały postawione tylko po to, żeby utrudnić życie mieszkańcom. - Nieopodal jest ulica 15 PP Wilków AK, czy parking przy liceum, gdzie można bezpiecznie zostawić samochód. Miejsc parkingowych jest sporo, tylko trzeba przejść kilkadziesiąt metrów - wyjaśnia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Nazywanie tego czegos pasem zieleni to raczej duza przesada. A tak na marginiesie sciezka rowerowa i chodnik maja tak krawezniki wkopane na rowni z chodnikiem i trasa rowerowa.To tylko kwestia czasu ze chonik zarosnie trawa ktora bedzie rosla na ziemie i pichu naniesionym z tego niby pasu zieleni i blotska splywajacego z ulicy.
Totalna porażka! Krawężnik jest na tyle wysoki ze kierowcy nie wjadą na przestrzeń między droga a ścieżka i chodnikiem. Strata pieniędzy!!! Można było to wydać na coś pożyteczniejszego. Z drugiej strony drogi najpierw utwardzono pobocze - po co? Nie wiem ale wydawałoby się ze po to by kierowcy przywożący dzieci do szkoły, wstępujący do piekarni czy do biura mieli możliwość na moment zaparkować w tym miejscu. Teraz klienci tych obiektów mają pretensje do właścicieli za brak miejsc parkingowych... Kompletny bezsens.
Za obiektami jest parking, z którego można korzystać Bardzo dobrze że ktoś w końcu pomyślał o słupkach, bo to co się tam działo to była jakaś masakra - każdy samochodem parkował jak najbliżej szkoły żeby dziecko nie daj Boże nie musiało przejść parę kroków O godz 14-15 był wyscig szczurów kto pierwszy zaparkuje samochód A jak rozrysowali pasy na jezdni to jadący od strony szpitala skręcali w lewo pod szkołę czyli jechali pod prąd!! Cóż, ostatnio widziałem jak samochód wjechał na chodnik od strony apteki, jechał chodnikiem i zaparkował pod szkołą językową Gdyby głupota ludzka miała skrzydła....
Kolejnym miejscem gdzie powinni zrobić porządek to ul 15 PP Wilków - przed szkołą. Co tam się dzieje!! Ci ludzie gdyby mogli to wjechaliby do szatni żeby dzieci odebrać! Parkują na miejscu dla autobusów, które odbierają dzieci Jak zatoczki są zajęte to ustawiają się równolegle i nagle są cztery pasy samochodów! Tam nie ma jak przejechać! Że nie wspomnę o chodzących po ulicy jak po chodniku rodzicach i dzieciach
Dobrze ze odgrodzili bo niektorzy jak by drzwi od piekarni byly troszke szersze to by do srodka wierzdzali.
ludzie troche ruchu wam sie przyda....Wiekszosc mieszkancow robi sie coraz bardziej zapasiona jak wieprze przed ubojem
To samo co przy Wilków jest przy przedszkolu na Żytniej. Kierowcy rano przy wejściu na Wspólnej bez przerwy parkują na chwilę, bo akurat podwożą dzieci do przedszkola mimo, że kilka metrów dalej mają parking. W tamtym tygodniu widziałem nawet jak matka z dzieckiem od strony ulicy czyściła samochód ze śniegu. To już trzeba nie mieć wyobraźni. Zarządca ulicy albo policja powinna coś z tym zrobić, bo inaczej to będzie musiało dojść do jakiejś tragedii, żeby się ktoś obudził.
Jest zatoczka w uliczce obok jest parking pod Liceum jednak przejście 100 metrów to dla wielu nie lada wyzwanie. Niestety chociaż to rozwiązanie może się nie podobać to skutecznie zapobiega niszczeniu krawężników i trawników.
Bardzo dobrze, rzadko tam bywam ale pamiętam jak to wcześniej wyglądało, brakowało tam jeszcze na...ać a tak przynajmniej będzie porządek i pas zieleni
Bardzo dobrze zrobili bo auta na ścieżce rowerowej stały...
Popieram przedmówców w kwestii postawienia słupków. Osobiście bardzo się cieszę, że słupki zostały w końcu postawione. Parkowanie przez Rodziców przywożących dzieci pozostawiało wiele do życzenia. Przede wszystkim wielokrotnie samochody były parkowane w taki sposób, iż zarówno chodnik jak i ścieżka rowerowa były dosłownie zajęte i aby przejść trzeba było robić dosłownie slalom. Na tym miejsce chciałbym zaznaczyć, że jest to jedyny szlak komunikacyjny na Osiedle Witosa/Słowackiego. Niestety wygoda Rodziców i dbanie o swoje bąbelki ma za nic pasy zieleni i innych użytkowników liczę się ja i to mi ma być wygodnie. W kwestii tego co ktoś pisał wyżej o krawężnikach, to nie są wysokie co ewidentnie widać na zdjęciu. Po za tym nie były takie wysokie skoro legalnie tam parkowano. W kwestii zarzutu o to, że nie można tego nazwać pasem zieleni, to widziałeś człowieku trawę na autostradzie??? Tak ciągle ktoś stawał, czy słońce czy deszcz, błoto nie błoto - to odpowiedz mi jak miała tam trawa urosnąć !!!
Nazywanie tego czegos pasem zieleni to raczej duza przesada. A tak na marginiesie sciezka rowerowa i chodnik maja tak krawezniki wkopane na rowni z chodnikiem i trasa rowerowa.To tylko kwestia czasu ze chonik zarosnie trawa ktora bedzie rosla na ziemie i pichu naniesionym z tego niby pasu zieleni i blotska splywajacego z ulicy.
Totalna porażka! Krawężnik jest na tyle wysoki ze kierowcy nie wjadą na przestrzeń między droga a ścieżka i chodnikiem. Strata pieniędzy!!! Można było to wydać na coś pożyteczniejszego. Z drugiej strony drogi najpierw utwardzono pobocze - po co? Nie wiem ale wydawałoby się ze po to by kierowcy przywożący dzieci do szkoły, wstępujący do piekarni czy do biura mieli możliwość na moment zaparkować w tym miejscu. Teraz klienci tych obiektów mają pretensje do właścicieli za brak miejsc parkingowych... Kompletny bezsens.
Za obiektami jest parking, z którego można korzystać Bardzo dobrze że ktoś w końcu pomyślał o słupkach, bo to co się tam działo to była jakaś masakra - każdy samochodem parkował jak najbliżej szkoły żeby dziecko nie daj Boże nie musiało przejść parę kroków O godz 14-15 był wyscig szczurów kto pierwszy zaparkuje samochód A jak rozrysowali pasy na jezdni to jadący od strony szpitala skręcali w lewo pod szkołę czyli jechali pod prąd!! Cóż, ostatnio widziałem jak samochód wjechał na chodnik od strony apteki, jechał chodnikiem i zaparkował pod szkołą językową Gdyby głupota ludzka miała skrzydła....