Reklama

Słupki na kierowców?

Jedni mówią "nareszcie będzie porządek", inni - głównie kierowcy - bulwersują się, że władza utrudnia im życie

Wzdłuż odcinka ulicy Słowackiego w Rykach drogowcy ustawili słupki. Zabezpieczają przed wjazdem samochodów na pas zieleni oraz, po drugiej stronie, parkowanie przy krawędzi jezdni. Drogowcy tłumaczą to przede wszystkim względami bezpieczeństwa.

- Mieliśmy wiele sygnałów od mieszkańców z prośbą o rozwiązanie problemu parkujących w tym miejscu samochodów - przyznaje starosta rycki. Dariusz Szczygielski odpiera zarzuty kierowców, że słupki zostały postawione tylko po to, żeby utrudnić życie mieszkańcom. - Nieopodal jest ulica 15 PP Wilków AK, czy parking przy liceum, gdzie można bezpiecznie zostawić samochód. Miejsc parkingowych jest sporo, tylko trzeba przejść kilkadziesiąt metrów - wyjaśnia.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2020-02-22 19:38:38

    Nazywanie tego czegos pasem zieleni to raczej duza przesada. A tak na marginiesie sciezka rowerowa i chodnik maja tak krawezniki wkopane na rowni z chodnikiem i trasa rowerowa.To tylko kwestia czasu ze chonik zarosnie trawa ktora bedzie rosla na ziemie i pichu naniesionym z tego niby pasu zieleni i blotska splywajacego z ulicy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2020-02-22 20:01:57

    Totalna porażka! Krawężnik jest na tyle wysoki ze kierowcy nie wjadą na przestrzeń między droga a ścieżka i chodnikiem. Strata pieniędzy!!! Można było to wydać na coś pożyteczniejszego. Z drugiej strony drogi najpierw utwardzono pobocze - po co? Nie wiem ale wydawałoby się ze po to by kierowcy przywożący dzieci do szkoły, wstępujący do piekarni czy do biura mieli możliwość na moment zaparkować w tym miejscu. Teraz klienci tych obiektów mają pretensje do właścicieli za brak miejsc parkingowych... Kompletny bezsens.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2020-02-22 23:46:26

    Za obiektami jest parking, z którego można korzystać Bardzo dobrze że ktoś w końcu pomyślał o słupkach, bo to co się tam działo to była jakaś masakra - każdy samochodem parkował jak najbliżej szkoły żeby dziecko nie daj Boże nie musiało przejść parę kroków O godz 14-15 był wyscig szczurów kto pierwszy zaparkuje samochód A jak rozrysowali pasy na jezdni to jadący od strony szpitala skręcali w lewo pod szkołę czyli jechali pod prąd!! Cóż, ostatnio widziałem jak samochód wjechał na chodnik od strony apteki, jechał chodnikiem i zaparkował pod szkołą językową Gdyby głupota ludzka miała skrzydła....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości