To jubileuszowa, 25. pielgrzymka z parafii Sobieszyn do sanktuarium Matki Bożej w Woli Gułowskiej.
Inicjatorem pielgrzymek był ks. Adam Turemka – proboszcz w Sobieszynie w latach 1993-2002, wytrawny pątnik. Od tamtego momentu ta "minipielgrzymka" odbywa się co roku. Do przejścia jest 17 km. Pielgrzymi na pątniczy szlak ruszyli w sobotę o godz. 14.00 sprzed kościoła parafialnego. - Myślę, że u celu naszej wędrówki grupa będie liczyła ok. 80. osób, bo po drodze dołączają do nas kolejni pielgrzymi - mówi ks. Grzegorz Tomaszewski, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Sobieszynie, przewodnik grupy.
W tym roku wśród uczestników liczną grupę stanowi młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po południu pielgrzymi wezmą udział we mszy świętej, a wieczorem w czuwaniu przed głównymi uroczystościami w Woli Gułowskiej. W niedzielę o 12.00 rozpocznie się suma pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Gurdy z okazji Dożynek Diecezjalnych
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
"Ręce które pomagają są bardziej święte niż usta które się tylko modlą"
"Ręce które pomagają są bardziej święte niż usta które się tylko modlą"