Reklama

Sobieszyn pielgrzymuje do Woli Gułowskiej

To jubileuszowa, 25. pielgrzymka z parafii Sobieszyn do sanktuarium Matki Bożej w Woli Gułowskiej.

 

Inicjatorem pielgrzymek był ks. Adam Turemka – proboszcz w Sobieszynie w latach 1993-2002, wytrawny pątnik. Od tamtego momentu ta "minipielgrzymka" odbywa się co roku. Do przejścia jest 17 km. Pielgrzymi na pątniczy szlak ruszyli w sobotę o godz. 14.00 sprzed kościoła parafialnego. - Myślę, że u celu naszej wędrówki grupa będie liczyła ok. 80. osób, bo po drodze dołączają do nas kolejni pielgrzymi - mówi ks. Grzegorz Tomaszewski, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Sobieszynie, przewodnik grupy.

W tym roku wśród uczestników liczną grupę stanowi młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po południu pielgrzymi wezmą udział we mszy świętej, a wieczorem w czuwaniu przed głównymi uroczystościami w Woli Gułowskiej. W niedzielę o 12.00 rozpocznie się suma pod przewodnictwem ks. bpa Kazimierza Gurdy z okazji Dożynek Diecezjalnych

Reklama

 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gościówa - niezalogowany 2019-09-10 10:04:55

    "Ręce które pomagają są bardziej święte niż usta które się tylko modlą"

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości