Jak przystało na porę roku, to była krótka noc, ale lista atrakcji wyjątkowo długa. Festiwal Kultury Ludowej "Sobótka nad Wieprzem" w Bobrownikach A.D. 2022 przeszedł do historii
Goście, występy, konkursy, poczęstunek i wesoła zabawa. Scena na nadwieprzańskich łąkach w Bobrownikach (gmina Ryki) znów przyciągnęła tłumy z różnych stron powiatu i nie tylko.
W programie nie brakowało m.in. animacji i konkursów dla dzieci i dorosłych. Był konkurs na najpiękniejszy wianek, kulinarny "Potrawa regionalna z ryb". Jak przystało na Noc Świętojańską poszukiwano również Kwiatu Paproci. Czas uczestnikom umilały występy lokalnych zespołów, wspólny taniec chodzony z Zespołem Tańca Ludowego "Ryki" i wielkie sobótkowe ognisko. Gwiazdą wieczoru był zespół "Redlin". W programie znalazł się również pokaz fireshow w wykonaniu Ulicznego Teatru Ognia Antidotum, a na zakończenie zabawa pod chmurką przy zespole The Relax Band.
Partnerami "Sobótki" w Bobrownikach byli: gmina Ryki, rada sołecka Bobrowniki, KGW i OSP w Bobrownikach, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Rykach (filia w Bobrownikach), Stowarzyszenie przy Wspólnocie Gruntowej Bobrowniki-Podwierzbie.
Festiwal zrealizowano w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "EtnoPolska. Edycja 2022".
Nasza redakcja objęła to wydarzenie patronatem medialnym.
Więcej w papierowym wydaniu Twojego Głosu
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze